
Mattia Bellucci: ranking, terminarz i statystyki
Mattia Bellucci to Włoch, zawodowy tenisista, urodzony 1 czerwca 2001. Bellucci występuje w cyklu ATP i jest leworęczny. Mierzy 1,75 m. Najwyższe miejsce w rankingu gry pojedynczej w karierze: nr 63 na świecie (2025). Bellucci ma na trawie bilans 21–16 (57%), lepszy niż na twardej (56%) i na mączce (45%).
Ta strona zbiera kalendarz meczów (Mattia Bellucci), ostatnie wyniki, aktualną formę i bilans na poszczególnych nawierzchniach. Każdy mecz prowadzi do bezpośrednich pojedynków (H2H) i zapowiedzi, a wyniki są aktualizowane na żywo w trakcie gry.
Aktualna forma
Sezon 20262026Bellucci wygrywa 18 z ostatnich 30 pierwszych setów
Bellucci wygrywa 3 z 10 setów decydujących
Bellucci wygrywa 55% meczów na trawie
Bellucci wygrywa 7 z ostatnich 10 meczów
Oceny i mocne strony
Oceny Umpiry · aktualizowane codziennieJak radzi sobie w kluczowych momentach, na podstawie 131 meczów z naszych danych. Metodologia
Percentyl od 0 do 100 na tle tenisistów z aktualnym rankingiem, skorygowany o poziom rywali z ostatnich 52 tygodni. Oceny dla nawierzchni to percentyle w obrębie każdej nawierzchni i nie porównuje się ich wprost. Składowe też są percentylami; asy opisują styl gry i nie wchodzą do oceny. Metodologia
Wyniki według nawierzchniNawierzchnie
Sezon 2026Ostatnie 12 miesięcyKarieraZbliżony odsetek zwycięstw w sezonie 2026: twarda 56%, trawa 56%.
Zbliżony odsetek zwycięstw w ostatnich 12 miesiącach: trawa 56%, twarda 52%.
Zbliżony odsetek zwycięstw w karierze: trawa 57%, twarda 56%.
Ranking i prognoza
Ranking ATP · nie EloATP · nie EloOstatnie wyniki
Ostatnie 5Poza teraźniejszością · rywale i karieraPoza teraźniejszością
Rywale
Najwięcej pojedynkówRywale z największą liczbą pojedynków. Bilans to zwycięstwa i porażki (Bellucci) we wszystkich meczach, które mamy, bez kwalifikacji.
Sezon
Bieżący sezonWyniki
Statystyki sezonu
2026 · 27 meczów · na tle średniej Top 100Rozkład sezonu
2026 · według rangi turnieju, nawierzchni, rywala i setów2026Kariera
Przegląd kariery
Tytuły i finały
9 finałów · 4 tytuły · 5 przegranychBrak finałów głównego cyklu ATP w naszych danych (Mattia Bellucci): albo żaden jeszcze się nie odbył, albo go nie mamy.
Ukryj finały ▴
Najlepsze wyniki z naszych danych z mniej więcej ostatnich 12 miesięcy; do rankingu ATP liczy się 18 najlepszych wyników. Sumy wynikają z naszych danych i mogą różnić się od oficjalnego rankingu, który ma obowiązkowe turnieje i wlicza Finals.
Więcej statystyk kariery
Serwis i return w karierze
Sumy bezwzględne z 305 zarejestrowanych meczów. Na zielono: Bellucci; na szaro: ta sama statystyka rywali.
Asy serwisowe
| Bellucci | 2441 |
|---|---|
| Rywale | 1825 |
Podwójne błędy serwisowe
| Bellucci | 1384 |
|---|---|
| Rywale | 1217 |
Pierwszy serwis w korcie
| Bellucci | 59% 17 948 / 30 496 |
|---|---|
| Rywale | 63% 19 695 / 31 478 |
Punkty wygrane po pierwszym serwisie
| Bellucci | 72% 12 989 / 17 948 |
|---|---|
| Rywale | 68% 13 428 / 19 695 |
Wykorzystane break pointy
| Bellucci | 39% 1153 / 2931 |
|---|---|
| Rywale | 38% 984 / 2560 |
Obronione break pointy
| Bellucci | 62% 1576 / 2560 |
|---|---|
| Rywale | 61% 1778 / 2931 |
Punkty wygrane po 1. serwisie w sezonie
| Sezon | Bellucci | Rywale |
|---|---|---|
| 2026 | 73% | 70% |
| 2025 | 72% | 72% |
| 2024 | 73% | 70% |
| 2023 | 72% | 70% |
| 2022 | 72% | 63% |
| 2021 | 75% | 68% |
| 2020 | 70% | 64% |
| 2019 | 70% | 68% |
| Kariera | 72% | 68% |
Wyliczone sezon po sezonie ze statystyk meczowych, którymi dysponujemy. Karty powyżej to sumy z całej kariery od dostawcy danych, więc obie liczby mogą różnić się o kilka dziesiątych punktu procentowego. Pomijamy sezony z mniej niż trzema zarejestrowanymi meczami.
Bilans kariery według rangi turnieju
| Ranga | Z–P | % zwycięstw | Tytuły |
|---|---|---|---|
| Grand Slam | 5–11 | 31% | 0 |
| ATP Masters 1000 | 1–9 | 10% | 0 |
| ATP 500 | 6–4 | 60% | 0 |
| ATP 250 | 5–6 | 45% | 0 |
| Pozostałe turnieje cyklu | 11–16 | 41% | — |
| Cykl główny | 28–46 | 38% | 0 |
| Challenger | 78–70 | 53% | 2 |
| ITF / Futures | 74–41 | 64% | 6 |
Mecze rangi Challenger i ITF są szare i nie wchodzą do sumy głównego cyklu.
Rozkład sezonu
Zwycięstwa i porażki w sezonie według osiągniętej rundy, nawierzchni, rangi turnieju i rankingu rywala.
Sezon 2026 · 32–26 · 55% zwycięstw · 58 meczów
Rozegrana runda
| Kwalifikacje | 12–4 (75%) |
|---|---|
| 1/64 finału | 2–7 (22%) |
| 1/32 finału | 2–2 (50%) |
| 1/16 finału | 9–8 (53%) |
| 1/8 finału | 6–3 (67%) |
| Półfinał | 2–2 (50%) |
| Finał | 0–2 (0%) |
Nawierzchnia
| Twarda | 20–14 (59%) |
|---|---|
| Twarda (hala) | 0–1 (0%) |
| Mączka | 7–7 (50%) |
| Trawa | 5–4 (56%) |
Ranga turnieju
| Grand Slam | 1–3 (25%) |
|---|---|
| Masters 1000 | 5–6 (45%) |
| Cykl główny | 10–11 (48%) |
| Challenger | 16–6 (73%) |
Ranking rywala
| Z top 10 | 0–2 (0%) |
|---|---|
| Z top 20 | 2–5 (29%) |
| Z top 50 | 4–12 (25%) |
| Z top 100 | 9–20 (31%) |
Runda oznacza rundę, w której rozegrano dany mecz, a nie szczebel do pokonania: w drabince na 32 wchodzi się od razu do rundy 32, a rozgrywki drużynowe (United Cup, Puchar Davisa) nie mają drabinki, więc mają własny wiersz. Przedziały rankingu liczą ranking rywala w dniu meczu i są skumulowane: top 100 obejmuje top 10.
Bilans według nawierzchni i sezonu
Każda komórka to sezon na jednej nawierzchni: liczba to bilans zwycięstw i porażek, a kolor to odsetek zwycięstw. Dywan liczy się jako twarda w hali.
| Sezon | Twarda | Mączka | Trawa | Hala | Razem |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 18–15 | 7–7 | 5–4 | 0–1 | 30–27 |
| 2025 | 10–13 | 3–7 | 5–5 | 6–6 | 24–31 |
| 2024 | 31–18 | 5–2 | 6–4 | 9–9 | 51–33 |
| 2023 | 22–19 | 2–9 | 5–3 | 3–3 | 32–34 |
| 2022 | 30–4 | 25–12 | · | 11–7 | 66–23 |
| 2021 | 29–10 | 5–3 | 0–1 | 5–4 | 39–18 |
| 2020 | 13–3 | 0–1 | · | 2–2 | 15–6 |
| 2019 | 8–6 | 9–7 | · | 7–2 | 24–15 |
| 2018 | 0–2 | 5–2 | · | 2–1 | 7–5 |
| Kariera | 161–90 64% | 61–50 55% | 21–17 55% | 45–35 56% | 288–192 60% |
Bilans w turnieju
Każda rozegrana edycja: rok, najlepsza osiągnięta runda, zwycięstwa i porażki. Od najnowszej do najstarszej.
US Open · Edycje: 4 · Bilans: 6–5 · Tytuły: 0
Strona turnieju →| Rok | Najlepsza runda | Z | P |
|---|---|---|---|
| 2026 | 1/32 finału | 1 | 1 |
| 2025 | 1/32 finału | 1 | 1 |
| 2024 | 1/32 finału | 4 | 2 |
| 2023 | Q128 | 0 | 1 |
Statystyki sezonu
Każda statystyka jest zapisana jako para wartość–liczebność, więc sezony można sumować, a odsetek to zawsze wartość ÷ liczebność.
2023–2026 · 71 zsumowanych meczów w okresie
| Statystyka | Wartość | Liczebność | Odsetek |
|---|---|---|---|
| Asy serwisowe | 531 | 884 gemów serwisowych | 0,6 na gem |
| Podwójne błędy serwisowe | 241 | 884 gemów serwisowych | 0,3 na gem |
| Pierwszy serwis w korcie | 3387 | 5578 punktów serwisowych | 61% |
| Punkty wygrane po pierwszym serwisie | 2444 | 3387 pierwszych serwisów w korcie | 72% |
| Punkty wygrane po drugim serwisie | 1119 | 2191 drugich serwisów | 51% |
| Wygrane punkty serwisowe | 3563 | 5578 punktów serwisowych | 64% |
| Punkty przegrane w returnie | 1926 | 5569 punktów returnu | 35% |
| Obronione break pointy | 324 | 496 break pointów | 65% |
Wartość to to, co się wydarzyło (asy, wygrane punkty), a liczebność to liczba okazji (gemy serwisowe, rozegrane punkty). Przy sumowaniu sezonów dodaje się jedno i drugie, więc odsetek nigdy nie powstaje ze średniej odsetków.
Więcej w Umpiry · odkrywaj
Najczęstsze pytania · Mattia BellucciNajczęstsze pytania
Ile mierzy Mattia Bellucci?
Mattia Bellucci mierzy 1,75 m.
Kiedy urodził się Mattia Bellucci?
Mattia Bellucci urodził się 1 czerwca 2001 i ma 25 lat.
Skąd pochodzi Mattia Bellucci?
Mattia Bellucci to Włoch.
Czy Mattia Bellucci jest praworęczny, czy leworęczny?
Mattia Bellucci jest leworęczny.
Kto jest trenerem: Mattia Bellucci?
Mattia Bellucci — trenerzy: Fabio Chiappini i Marco Brigo.
Jak gra Mattia Bellucci na mączce?
Mattia Bellucci ma na mączce bilans 29–35 (45% zwycięstw).
Jak gra Mattia Bellucci na twardej?
Mattia Bellucci: bilans na twardej to 114–89, czyli 56% zwycięstw.
Jak gra Mattia Bellucci na trawie?
Mattia Bellucci wygrywa 57% meczów na trawie (21–16).