
Casper Ruud: ranking, terminarz i statystyki
Casper Ruud to Norweg, zawodowy tenisista, urodzony 22 grudnia 1998. Ruud występuje w cyklu ATP i jest praworęczny. Mierzy 1,83 m i waży 77 kg. Ruud ma na koncie 14 tytułów w głównym cyklu (gra pojedyncza). Najwyższe miejsce w rankingu gry pojedynczej w karierze: nr 2 na świecie (2022). Ruud gra lepiej na mączce (69%, 228–101) niż na twardej (59%, 179–125).
Ta strona zbiera kalendarz meczów (Casper Ruud), ostatnie wyniki, aktualną formę i bilans na poszczególnych nawierzchniach. Każdy mecz prowadzi do bezpośrednich pojedynków (H2H) i zapowiedzi, a wyniki są aktualizowane na żywo w trakcie gry.
Aktualna forma
Sezon 20262026Ruud wygrywa 18 z ostatnich 30 pierwszych setów
Ruud wygrywa 4 z 5 setów decydujących
Ruud wygrywa 75% meczów na mączce
Ruud wygrywa 2 z 6 tie-breaków
Oceny i mocne strony
Oceny Umpiry · aktualizowane codziennieJak radzi sobie w kluczowych momentach, na podstawie 527 meczów z naszych danych. Metodologia
Percentyl od 0 do 100 na tle tenisistów z aktualnym rankingiem, skorygowany o poziom rywali z ostatnich 52 tygodni. Oceny dla nawierzchni to percentyle w obrębie każdej nawierzchni i nie porównuje się ich wprost. Składowe też są percentylami; asy opisują styl gry i nie wchodzą do oceny. Metodologia
Wyniki według nawierzchniNawierzchnie
Sezon 2026Ostatnie 12 miesięcyKariera · 2015 – dziśWyraźnie najlepiej na mączce: 6 porażek w 23 meczach w sezonie 2026.
Wyraźnie najlepiej na mączce: 6 porażek w 23 meczach w ostatnich 12 miesiącach.
Wyraźnie najlepiej na mączce: 101 porażek w 329 meczach w karierze.
Ranking i prognoza
Ranking ATP · nie EloATP · nie EloOstatnie wyniki
Ostatnie 5Poza teraźniejszością · rywale i karieraPoza teraźniejszością
Rywale
Najwięcej pojedynkówRywale z największą liczbą pojedynków. Bilans to zwycięstwa i porażki (Ruud) we wszystkich meczach, które mamy, bez kwalifikacji.
Sezon
Bieżący sezonWyniki
Statystyki sezonu
2026 · 43 mecze · na tle średniej Top 100Rozkład sezonu
2026 · według rangi turnieju, nawierzchni, rywala i setów2026Kariera · 2015 – dziś
Przegląd kariery
2015 – dziśTytuły i finały
30 finałów · 15 tytułów · 15 przegranych27 finałów w głównym cyklu: 14 wygranych i 13 przegranych. Pogrupowane według rangi, jaką turniej miał w roku finału.
Ukryj finały ▴
Najlepsze wyniki z naszych danych z mniej więcej ostatnich 12 miesięcy; do rankingu ATP liczy się 18 najlepszych wyników. Sumy wynikają z naszych danych i mogą różnić się od oficjalnego rankingu, który ma obowiązkowe turnieje i wlicza Finals.
Więcej statystyk kariery
Serwis i return w karierze
Sumy bezwzględne z 650 zarejestrowanych meczów. Na zielono: Ruud; na szaro: ta sama statystyka rywali.
Asy serwisowe
| Ruud | 3252 |
|---|---|
| Rywale | 3616 |
Podwójne błędy serwisowe
| Ruud | 1587 |
|---|---|
| Rywale | 1927 |
Pierwszy serwis w korcie
| Ruud | 65% 33 476 / 51 419 |
|---|---|
| Rywale | 62% 31 643 / 51 148 |
Punkty wygrane po pierwszym serwisie
| Ruud | 72% 23 926 / 33 381 |
|---|---|
| Rywale | 70% 22 225 / 31 643 |
Wykorzystane break pointy
| Ruud | 41% 1963 / 4765 |
|---|---|
| Rywale | 37% 1433 / 3864 |
Obronione break pointy
| Ruud | 63% 2431 / 3864 |
|---|---|
| Rywale | 59% 2802 / 4765 |
Punkty wygrane po 1. serwisie w sezonie
| Sezon | Ruud | Rywale |
|---|---|---|
| 2026 | 71% | 73% |
| 2025 | 73% | 71% |
| 2024 | 73% | 71% |
| 2023 | 71% | 70% |
| 2022 | 75% | 71% |
| 2021 | 73% | 70% |
| 2020 | 71% | 71% |
| 2019 | 70% | 72% |
| 2018 | 70% | 70% |
| 2017 | 68% | 73% |
| 2016 | 68% | 65% |
| Kariera | 71% | 71% |
Wyliczone sezon po sezonie ze statystyk meczowych, którymi dysponujemy. Karty powyżej to sumy z całej kariery od dostawcy danych, więc obie liczby mogą różnić się o kilka dziesiątych punktu procentowego. Pomijamy sezony z mniej niż trzema zarejestrowanymi meczami.
Bilans kariery według rangi turnieju
| Ranga | Z–P | % zwycięstw | Tytuły |
|---|---|---|---|
| Grand Slam | 56–30 | 65% | 0 |
| ATP Masters 1000 | 92–57 | 62% | 2 |
| ATP 500 | 22–14 | 61% | 1 |
| ATP 250 | 68–31 | 69% | 8 |
| Pozostałe turnieje cyklu | 84–43 | 66% | — |
| Puchar Davisa i rozgrywki drużynowe | 0–1 | 0% | — |
| Cykl główny | 322–175 | 65% | 11 |
| Challenger | 58–44 | 57% | 1 |
| ITF / Futures | 35–19 | 65% | 2 |
Mecze rangi Challenger i ITF są szare i nie wchodzą do sumy głównego cyklu.
Rozkład sezonu
Zwycięstwa i porażki w sezonie według osiągniętej rundy, nawierzchni, rangi turnieju i rankingu rywala.
Sezon 2026 · 28–17 · 62% zwycięstw · 45 meczów
Rozegrana runda
| Kwalifikacje | 2–3 (40%) |
|---|---|
| 1/64 finału | 2–1 (67%) |
| 1/32 finału | 8–2 (80%) |
| 1/16 finału | 8–3 (73%) |
| 1/8 finału | 5–5 (50%) |
| Półfinał | 1–1 (50%) |
| Finał | 0–1 (0%) |
| Rozgrywki drużynowe | 2–1 (67%) |
Nawierzchnia
| Twarda | 8–10 (44%) |
|---|---|
| Twarda (hala) | 1–0 (100%) |
| Mączka | 19–6 (76%) |
| Trawa | 0–1 (0%) |
Ranga turnieju
| Grand Slam | 6–3 (67%) |
|---|---|
| Masters 1000 | 13–7 (65%) |
| Cykl główny | 6–7 (46%) |
| Rozgrywki drużynowe | 3–0 (100%) |
Ranking rywala
| Z nr 1 | 0–2 (0%) |
|---|---|
| Z top 5 | 0–2 (0%) |
| Z top 10 | 2–4 (33%) |
| Z top 20 | 5–6 (45%) |
| Z top 50 | 13–11 (54%) |
| Z top 100 | 25–15 (63%) |
Runda oznacza rundę, w której rozegrano dany mecz, a nie szczebel do pokonania: w drabince na 32 wchodzi się od razu do rundy 32, a rozgrywki drużynowe (United Cup, Puchar Davisa) nie mają drabinki, więc mają własny wiersz. Przedziały rankingu liczą ranking rywala w dniu meczu i są skumulowane: top 100 obejmuje top 10.
Bilans według nawierzchni i sezonu
Każda komórka to sezon na jednej nawierzchni: liczba to bilans zwycięstw i porażek, a kolor to odsetek zwycięstw. Dywan liczy się jako twarda w hali.
| Sezon | Twarda | Mączka | Trawa | Hala | Razem |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 10–10 | 17–6 | 0–1 | 1–0 | 28–17 |
| 2025 | 12–8 | 14–5 | · | 13–3 | 39–16 |
| 2024 | 21–9 | 24–7 | 1–1 | 5–8 | 51–25 |
| 2023 | 12–12 | 22–8 | 1–1 | 2–2 | 37–23 |
| 2022 | 18–8 | 25–7 | 1–2 | 7–5 | 51–22 |
| 2021 | 16–6 | 28–5 | 2–2 | 11–4 | 57–17 |
| 2020 | 4–5 | 17–6 | · | 1–2 | 22–13 |
| 2019 | 8–10 | 27–13 | 0–1 | 9–7 | 44–31 |
| 2018 | 19–9 | 19–18 | 0–1 | 5–1 | 43–29 |
| 2017 | 3–6 | 22–23 | · | 5–3 | 30–32 |
| 2016 | 5–4 | 46–13 | · | 5–2 | 56–19 |
| 2015 | 0–1 | 6–2 | · | 7–4 | 13–7 |
| 2014 | · | 1–2 | · | 3–4 | 4–6 |
| 2013 | · | · | · | 1–1 | 1–1 |
| Kariera | 128–88 59% | 268–115 70% | 5–9 36% | 75–46 62% | 476–258 65% |
Bilans w turnieju
Każda rozegrana edycja: rok, najlepsza osiągnięta runda, zwycięstwa i porażki. Od najnowszej do najstarszej.
Roland Garros · Edycje: 10 · Bilans: 32–10 · Tytuły: 0
Strona turnieju →| Rok | Najlepsza runda | Z | P |
|---|---|---|---|
| 2026 | 1/8 finału | 3 | 1 |
| 2025 | 1/32 finału | 1 | 1 |
| 2024 | Półfinał | 5 | 1 |
| 2023 | Finał | 6 | 1 |
| 2022 | Finał | 6 | 1 |
| 2021 | 1/16 finału | 2 | 1 |
| 2020 | 1/16 finału | 2 | 1 |
| 2019 | 1/16 finału | 2 | 1 |
| 2018 | 1/32 finału | 4 | 1 |
| 2017 | Q64 | 1 | 1 |
Statystyki sezonu
Każda statystyka jest zapisana jako para wartość–liczebność, więc sezony można sumować, a odsetek to zawsze wartość ÷ liczebność.
2016–2026 · 479 zsumowanych meczów w okresie
| Statystyka | Wartość | Liczebność | Odsetek |
|---|---|---|---|
| Asy serwisowe | 2545 | 5947,5 gemów serwisowych | 0,4 na gem |
| Podwójne błędy serwisowe | 1089 | 5947,5 gemów serwisowych | 0,2 na gem |
| Pierwszy serwis w korcie | 24 083 | 36 952 punktów serwisowych | 65% |
| Punkty wygrane po pierwszym serwisie | 17 406 | 24 083 pierwszych serwisów w korcie | 72% |
| Punkty wygrane po drugim serwisie | 6951 | 12 826 drugich serwisów | 54% |
| Wygrane punkty serwisowe | 24 279 | 36 814 punktów serwisowych | 66% |
| Punkty przegrane w returnie | 13 771 | 36 845 punktów returnu | 37% |
| Obronione break pointy | 1695 | 2665 break pointów | 64% |
Wartość to to, co się wydarzyło (asy, wygrane punkty), a liczebność to liczba okazji (gemy serwisowe, rozegrane punkty). Przy sumowaniu sezonów dodaje się jedno i drugie, więc odsetek nigdy nie powstaje ze średniej odsetków.
Więcej w Umpiry · odkrywaj
Najczęstsze pytania · Casper RuudNajczęstsze pytania
Ile mierzy Casper Ruud?
Casper Ruud mierzy 1,83 m.
Ile waży Casper Ruud?
Casper Ruud waży 77 kg, według danych z Wikidata.
Kiedy urodził się Casper Ruud?
Casper Ruud urodził się 22 grudnia 1998 i ma 27 lat.
Skąd pochodzi Casper Ruud?
Casper Ruud to Norweg.
Czy Casper Ruud jest praworęczny, czy leworęczny?
Casper Ruud jest praworęczny.
Kto jest trenerem: Casper Ruud?
Casper Ruud — trenerzy: Christian Ruud i Pedro Clar.
Jak gra Casper Ruud na mączce?
Casper Ruud wygrywa 69% meczów na mączce (228–101).
Jak gra Casper Ruud na twardej?
Casper Ruud ma na twardej bilans 179–125 (59% zwycięstw).