
Carlos Alcaraz: ranking, terminarz i statystyki
Carlos Alcaraz to Hiszpan, zawodowy tenisista, urodzony 5 maja 2003. Alcaraz występuje w cyklu ATP i jest praworęczny. Mierzy 1,83 m i waży 74 kg. Alcaraz ma na koncie 28 tytułów w głównym cyklu (gra pojedyncza), w tym 7 Wielkich Szlemów. Najwyższe miejsce w rankingu gry pojedynczej w karierze: nr 1 na świecie (2022). Łącznie 66 tygodni na pierwszym miejscu rankingu świata. W gronie tenisistów ATP (do 24 lat) Alcaraz zajmuje nr 1. Alcaraz gra najlepiej na trawie: wygrywa 90% meczów (27–3), lepiej niż na mączce (83%, 148–31) i na twardej (78%, 174–48).
Ta strona zbiera kalendarz meczów (Carlos Alcaraz), ostatnie wyniki, aktualną formę i bilans na poszczególnych nawierzchniach. Każdy mecz prowadzi do bezpośrednich pojedynków (H2H) i zapowiedzi, a wyniki są aktualizowane na żywo w trakcie gry.
Aktualna forma
Sezon 20262026Alcaraz wygrywa 7 meczów z rzędu
Alcaraz wygrywa 23 z ostatnich 30 pierwszych setów
Alcaraz wygrywa 6 z 8 setów decydujących
Alcaraz wygrywa 94% meczów na trawie
Oceny i mocne strony
Oceny Umpiry · aktualizowane codziennieJak radzi sobie w kluczowych momentach, na podstawie 378 meczów z naszych danych. Metodologia
Percentyl od 0 do 100 na tle tenisistów z aktualnym rankingiem, skorygowany o poziom rywali z ostatnich 52 tygodni. Oceny dla nawierzchni to percentyle w obrębie każdej nawierzchni i nie porównuje się ich wprost. Składowe też są percentylami; asy opisują styl gry i nie wchodzą do oceny. Metodologia
Wyniki według nawierzchniNawierzchnie
Sezon 2026Ostatnie 12 miesięcyKariera · 2018 – dziśWyraźnie najlepiej na twardej: 3 porażki w 31 meczach w sezonie 2026.
Wyraźnie najlepiej na twardej: 5 porażek w 37 meczach w ostatnich 12 miesiącach.
Zbliżony odsetek zwycięstw w karierze: trawa 90%, mączka 83%.
Ranking i prognoza
Ranking ATP · nie EloATP · nie EloOstatnie wyniki
Ostatnie 5Poza teraźniejszością · rywale i karieraPoza teraźniejszością
Rywale
Najwięcej pojedynkówRywale z największą liczbą pojedynków. Bilans to zwycięstwa i porażki (Alcaraz) we wszystkich meczach, które mamy, bez kwalifikacji.
Sezon
Bieżący sezonWyniki
Statystyki sezonu
2026 · 27 meczów · na tle średniej Top 100Rozkład sezonu
2026 · według rangi turnieju, nawierzchni, rywala i setów2026Kariera · 2018 – dziś
Przegląd kariery
2018 – dziśTytuły i finały
40 finałów · 31 tytułów · 9 przegranych35 finałów w głównym cyklu: 27 wygranych i 8 przegranych. Pogrupowane według rangi, jaką turniej miał w roku finału.
Najlepsze wyniki z naszych danych z mniej więcej ostatnich 12 miesięcy; do rankingu ATP liczy się 18 najlepszych wyników. Sumy wynikają z naszych danych i mogą różnić się od oficjalnego rankingu, który ma obowiązkowe turnieje i wlicza Finals.
Więcej statystyk kariery
Serwis i return w karierze
Sumy bezwzględne z 440 zarejestrowanych meczów. Na zielono: Alcaraz; na szaro: ta sama statystyka rywali.
Asy serwisowe
| Alcaraz | 1794 |
|---|---|
| Rywale | 1708 |
Podwójne błędy serwisowe
| Alcaraz | 1118 |
|---|---|
| Rywale | 1422 |
Pierwszy serwis w korcie
| Alcaraz | 66% 23 669 / 36 109 |
|---|---|
| Rywale | 62% 23 867 / 38 345 |
Punkty wygrane po pierwszym serwisie
| Alcaraz | 71% 16 744 / 23 633 |
|---|---|
| Rywale | 65% 15 515 / 23 867 |
Wykorzystane break pointy
| Alcaraz | 43% 1824 / 4273 |
|---|---|
| Rywale | 36% 965 / 2651 |
Obronione break pointy
| Alcaraz | 64% 1686 / 2651 |
|---|---|
| Rywale | 57% 2449 / 4273 |
Punkty wygrane po 1. serwisie w sezonie
| Sezon | Alcaraz | Rywale |
|---|---|---|
| 2026 | 73% | 65% |
| 2025 | 74% | 65% |
| 2024 | 74% | 66% |
| 2023 | 72% | 65% |
| 2022 | 72% | 66% |
| 2021 | 69% | 66% |
| 2020 | 65% | 61% |
| 2019 | 60% | 64% |
| Kariera | 71% | 65% |
Wyliczone sezon po sezonie ze statystyk meczowych, którymi dysponujemy. Karty powyżej to sumy z całej kariery od dostawcy danych, więc obie liczby mogą różnić się o kilka dziesiątych punktu procentowego. Pomijamy sezony z mniej niż trzema zarejestrowanymi meczami.
Bilans kariery według rangi turnieju
| Ranga | Z–P | % zwycięstw | Tytuły |
|---|---|---|---|
| Grand Slam | 95–14 | 87% | 7 |
| ATP Masters 1000 | 90–26 | 78% | 8 |
| ATP 500 | 23–5 | 82% | 3 |
| ATP 250 | 37–9 | 80% | 5 |
| Pozostałe turnieje cyklu | 65–15 | 81% | — |
| Cykl główny | 310–69 | 82% | 23 |
| Challenger | 33–11 | 75% | 4 |
| ITF / Futures | 27–4 | 87% | 3 |
Mecze rangi Challenger i ITF są szare i nie wchodzą do sumy głównego cyklu.
Rozkład sezonu
Zwycięstwa i porażki w sezonie według osiągniętej rundy, nawierzchni, rangi turnieju i rankingu rywala.
Sezon 2026 · 29–4 · 88% zwycięstw · 33 mecze
Rozegrana runda
| Kwalifikacje | 5–1 (83%) |
|---|---|
| 1/64 finału | 2–0 (100%) |
| 1/32 finału | 5–0 (100%) |
| 1/16 finału | 7–1 (88%) |
| 1/8 finału | 6–1 (86%) |
| Półfinał | 4–1 (80%) |
| Finał | 3–1 (75%) |
| Rozgrywki drużynowe | 1–0 (100%) |
Nawierzchnia
| Twarda | 23–3 (88%) |
|---|---|
| Twarda (hala) | 1–0 (100%) |
| Mączka | 5–1 (83%) |
Ranga turnieju
| Grand Slam | 11–1 (92%) |
|---|---|
| Masters 1000 | 9–3 (75%) |
| Cykl główny | 8–0 (100%) |
| Rozgrywki drużynowe | 1–0 (100%) |
Ranking rywala
| Z top 5 | 2–1 (67%) |
|---|---|
| Z top 10 | 4–2 (67%) |
| Z top 20 | 9–3 (75%) |
| Z top 50 | 21–4 (84%) |
| Z top 100 | 26–4 (87%) |
Runda oznacza rundę, w której rozegrano dany mecz, a nie szczebel do pokonania: w drabince na 32 wchodzi się od razu do rundy 32, a rozgrywki drużynowe (United Cup, Puchar Davisa) nie mają drabinki, więc mają własny wiersz. Przedziały rankingu liczą ranking rywala w dniu meczu i są skumulowane: top 100 obejmuje top 10.
Bilans według nawierzchni i sezonu
Każda komórka to sezon na jednej nawierzchni: liczba to bilans zwycięstw i porażek, a kolor to odsetek zwycięstw. Dywan liczy się jako twarda w hali.
| Sezon | Twarda | Mączka | Trawa | Hala | Razem |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 26–3 | 5–1 | · | 1–0 | 32–4 |
| 2025 | 28–4 | 22–1 | 11–1 | 10–3 | 71–9 |
| 2024 | 22–5 | 17–4 | 8–1 | 7–3 | 54–13 |
| 2023 | 26–6 | 27–3 | 12–0 | 2–3 | 67–12 |
| 2022 | 21–4 | 27–4 | 3–1 | 6–4 | 57–13 |
| 2021 | 15–8 | 22–7 | 1–1 | 10–3 | 48–19 |
| 2020 | 10–0 | 29–7 | · | · | 39–7 |
| 2019 | 3–2 | 15–8 | · | · | 18–10 |
| 2018 | · | 6–2 | · | · | 6–2 |
| Kariera | 151–32 83% | 170–37 82% | 35–4 90% | 36–16 69% | 392–89 81% |
Bilans w turnieju
Każda rozegrana edycja: rok, najlepsza osiągnięta runda, zwycięstwa i porażki. Od najnowszej do najstarszej.
Roland Garros · Edycje: 6 · Bilans: 28–4 · Tytuły: 2
Strona turnieju →| Rok | Najlepsza runda | Z | P |
|---|---|---|---|
| 2025 | Tytuł | 7 | 0 |
| 2024 | Tytuł | 7 | 0 |
| 2023 | Półfinał | 5 | 1 |
| 2022 | Ćwierćfinał | 4 | 1 |
| 2021 | 1/16 finału | 5 | 1 |
| 2020 | Q128 | 0 | 1 |
Statystyki sezonu
Każda statystyka jest zapisana jako para wartość–liczebność, więc sezony można sumować, a odsetek to zawsze wartość ÷ liczebność.
2020–2026 · 371 zsumowanych meczów w okresie
| Statystyka | Wartość | Liczebność | Odsetek |
|---|---|---|---|
| Asy serwisowe | 1644 | 4719,5 gemów serwisowych | 0,3 na gem |
| Podwójne błędy serwisowe | 870 | 4719,5 gemów serwisowych | 0,2 na gem |
| Pierwszy serwis w korcie | 18 809 | 28 892 punktów serwisowych | 65% |
| Punkty wygrane po pierwszym serwisie | 13 597 | 18 809 pierwszych serwisów w korcie | 72% |
| Punkty wygrane po drugim serwisie | 5647 | 10 073 drugich serwisów | 56% |
| Wygrane punkty serwisowe | 19 213 | 28 846 punktów serwisowych | 67% |
| Punkty przegrane w returnie | 12 959 | 31 131 punktów returnu | 42% |
| Obronione break pointy | 1270 | 1971 break pointów | 64% |
Wartość to to, co się wydarzyło (asy, wygrane punkty), a liczebność to liczba okazji (gemy serwisowe, rozegrane punkty). Przy sumowaniu sezonów dodaje się jedno i drugie, więc odsetek nigdy nie powstaje ze średniej odsetków.
Więcej w Umpiry · odkrywaj
Więcej tenisistów: Hiszpania
Najczęstsze pytania · Carlos AlcarazNajczęstsze pytania
Ile mierzy Carlos Alcaraz?
Carlos Alcaraz mierzy 1,83 m.
Ile waży Carlos Alcaraz?
Carlos Alcaraz waży 74 kg, według danych z Wikidata.
Kiedy urodził się Carlos Alcaraz?
Carlos Alcaraz urodził się 5 maja 2003 i ma 23 lata.
Skąd pochodzi Carlos Alcaraz?
Carlos Alcaraz to Hiszpan.
Czy Carlos Alcaraz jest praworęczny, czy leworęczny?
Carlos Alcaraz jest praworęczny.
Kto jest trenerem: Carlos Alcaraz?
Carlos Alcaraz — trener: Samuel Lopez.
Jak gra Carlos Alcaraz na mączce?
Carlos Alcaraz wygrywa 83% meczów na mączce (148–31).
Jak gra Carlos Alcaraz na twardej?
Carlos Alcaraz ma na twardej bilans 174–48 (78% zwycięstw).
Jak gra Carlos Alcaraz na trawie?
Carlos Alcaraz: bilans na trawie to 27–3, czyli 90% zwycięstw.