
Matteo Arnaldi: ranking, terminarz i statystyki
Matteo Arnaldi to Włoch, zawodowy tenisista, urodzony 22 lutego 2001. Arnaldi występuje w cyklu ATP i jest praworęczny. Mierzy 1,85 m. Najwyższe miejsce w rankingu gry pojedynczej w karierze: nr 30 na świecie (2024). Arnaldi: bilans na mączce jest lepszy (62%, 101–61) niż na twardej (48%, 72–77).
Ta strona zbiera kalendarz meczów (Matteo Arnaldi), ostatnie wyniki, aktualną formę i bilans na poszczególnych nawierzchniach. Każdy mecz prowadzi do bezpośrednich pojedynków (H2H) i zapowiedzi, a wyniki są aktualizowane na żywo w trakcie gry.
Aktualna forma
Sezon 20262026Arnaldi wygrywa 12 z ostatnich 30 pierwszych setów
Arnaldi wygrywa 9 z 16 setów decydujących
Arnaldi wygrywa 65% meczów na mączce
Arnaldi wygrywa 2 z 7 tie-breaków
Oceny i mocne strony
Oceny Umpiry · aktualizowane codziennieJak radzi sobie w kluczowych momentach, na podstawie 193 meczów z naszych danych. Metodologia
Percentyl od 0 do 100 na tle tenisistów z aktualnym rankingiem, skorygowany o poziom rywali z ostatnich 52 tygodni. Oceny dla nawierzchni to percentyle w obrębie każdej nawierzchni i nie porównuje się ich wprost. Składowe też są percentylami; asy opisują styl gry i nie wchodzą do oceny. Metodologia
Wyniki według nawierzchniNawierzchnie
Sezon 2026Ostatnie 12 miesięcyKariera · 2019 – dziśWyraźnie najlepiej na mączce: 7 porażek w 20 meczach w sezonie 2026.
Wyraźnie najlepiej na mączce: 7 porażek w 20 meczach w ostatnich 12 miesiącach.
Wyraźnie najlepiej na mączce: 61 porażek w 162 meczach w karierze.
Ranking i prognoza
Ranking ATP · nie EloATP · nie EloOstatnie wyniki
Ostatnie 5Poza teraźniejszością · rywale i karieraPoza teraźniejszością
Rywale
Najwięcej pojedynkówRywale z największą liczbą pojedynków. Bilans to zwycięstwa i porażki (Arnaldi) we wszystkich meczach, które mamy, bez kwalifikacji.
Sezon
Bieżący sezonWyniki
Statystyki sezonu
2026 · 23 mecze · na tle średniej Top 100Rozkład sezonu
2026 · według rangi turnieju, nawierzchni, rywala i setów2026Kariera · 2019 – dziś
Przegląd kariery
2019 – dziśTytuły i finały
7 finałów · 5 tytułów · 2 przegraneBrak finałów głównego cyklu ATP w naszych danych (Matteo Arnaldi): albo żaden jeszcze się nie odbył, albo go nie mamy.
Ukryj finały ▴
Najlepsze wyniki z naszych danych z mniej więcej ostatnich 12 miesięcy; do rankingu ATP liczy się 18 najlepszych wyników. Sumy wynikają z naszych danych i mogą różnić się od oficjalnego rankingu, który ma obowiązkowe turnieje i wlicza Finals.
Więcej statystyk kariery
Serwis i return w karierze
Sumy bezwzględne z 325 zarejestrowanych meczów. Na zielono: Arnaldi; na szaro: ta sama statystyka rywali.
Asy serwisowe
| Arnaldi | 1809 |
|---|---|
| Rywale | 1319 |
Podwójne błędy serwisowe
| Arnaldi | 1270 |
|---|---|
| Rywale | 1105 |
Pierwszy serwis w korcie
| Arnaldi | 59% 18 409 / 31 335 |
|---|---|
| Rywale | 61% 18 736 / 30 508 |
Punkty wygrane po pierwszym serwisie
| Arnaldi | 69% 12 623 / 18 362 |
|---|---|
| Rywale | 68% 12 666 / 18 736 |
Wykorzystane break pointy
| Arnaldi | 42% 1270 / 2997 |
|---|---|
| Rywale | 39% 1190 / 3025 |
Obronione break pointy
| Arnaldi | 61% 1835 / 3025 |
|---|---|
| Rywale | 58% 1727 / 2997 |
Punkty wygrane po 1. serwisie w sezonie
| Sezon | Arnaldi | Rywale |
|---|---|---|
| 2026 | 71% | 70% |
| 2025 | 71% | 71% |
| 2024 | 71% | 69% |
| 2023 | 70% | 70% |
| 2022 | 67% | 65% |
| 2021 | 66% | 64% |
| 2020 | 65% | 66% |
| 2019 | 62% | 66% |
| Kariera | 68% | 68% |
Wyliczone sezon po sezonie ze statystyk meczowych, którymi dysponujemy. Karty powyżej to sumy z całej kariery od dostawcy danych, więc obie liczby mogą różnić się o kilka dziesiątych punktu procentowego. Pomijamy sezony z mniej niż trzema zarejestrowanymi meczami.
Bilans kariery według rangi turnieju
| Ranga | Z–P | % zwycięstw | Tytuły |
|---|---|---|---|
| Grand Slam | 16–14 | 53% | 0 |
| ATP Masters 1000 | 23–24 | 49% | 0 |
| ATP 500 | 7–8 | 47% | 0 |
| ATP 250 | 11–13 | 46% | 0 |
| Pozostałe turnieje cyklu | 20–24 | 45% | — |
| Cykl główny | 77–83 | 48% | 0 |
| Challenger | 64–39 | 62% | 4 |
| ITF / Futures | 43–26 | 62% | 2 |
Mecze rangi Challenger i ITF są szare i nie wchodzą do sumy głównego cyklu.
Rozkład sezonu
Zwycięstwa i porażki w sezonie według osiągniętej rundy, nawierzchni, rangi turnieju i rankingu rywala.
Sezon 2026 · 19–17 · 53% zwycięstw · 36 meczów
Rozegrana runda
| Kwalifikacje | 6–5 (55%) |
|---|---|
| 1/64 finału | 2–5 (29%) |
| 1/32 finału | 3–3 (50%) |
| 1/16 finału | 3–5 (38%) |
| 1/8 finału | 3–1 (75%) |
| Półfinał | 1–0 (100%) |
| Finał | 1–0 (100%) |
Nawierzchnia
| Twarda | 3–8 (27%) |
|---|---|
| Mączka | 14–7 (67%) |
| Trawa | 2–2 (50%) |
Ranga turnieju
| Grand Slam | 5–3 (63%) |
|---|---|
| Masters 1000 | 4–8 (33%) |
| Cykl główny | 5–6 (45%) |
| Challenger | 5–0 (100%) |
Ranking rywala
| Z top 5 | 0–1 (0%) |
|---|---|
| Z top 10 | 1–1 (50%) |
| Z top 20 | 1–3 (25%) |
| Z top 50 | 4–4 (50%) |
| Z top 100 | 9–11 (45%) |
Runda oznacza rundę, w której rozegrano dany mecz, a nie szczebel do pokonania: w drabince na 32 wchodzi się od razu do rundy 32, a rozgrywki drużynowe (United Cup, Puchar Davisa) nie mają drabinki, więc mają własny wiersz. Przedziały rankingu liczą ranking rywala w dniu meczu i są skumulowane: top 100 obejmuje top 10.
Bilans według nawierzchni i sezonu
Każda komórka to sezon na jednej nawierzchni: liczba to bilans zwycięstw i porażek, a kolor to odsetek zwycięstw. Dywan liczy się jako twarda w hali.
| Sezon | Twarda | Mączka | Trawa | Hala | Razem |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 3–9 | 12–4 | 0–2 | · | 15–15 |
| 2025 | 11–14 | 7–6 | 0–2 | 5–4 | 23–26 |
| 2024 | 17–13 | 10–9 | 1–2 | 1–2 | 29–26 |
| 2023 | 21–15 | 23–7 | 3–1 | 4–3 | 51–26 |
| 2022 | 9–3 | 37–20 | 0–1 | 4–11 | 50–35 |
| 2021 | 2–1 | 51–18 | · | 3–5 | 56–24 |
| 2020 | 16–4 | 0–1 | · | 1–4 | 17–9 |
| 2019 | 2–3 | 4–9 | · | · | 6–12 |
| 2018 | 7–2 | · | · | · | 7–2 |
| Kariera | 88–64 58% | 144–74 66% | 4–8 33% | 18–29 38% | 254–175 59% |
Bilans w turnieju
Każda rozegrana edycja: rok, najlepsza osiągnięta runda, zwycięstwa i porażki. Od najnowszej do najstarszej.
Madrid Masters · Edycje: 4 · Bilans: 9–4 · Tytuły: 0
Strona turnieju →| Rok | Najlepsza runda | Z | P |
|---|---|---|---|
| 2026 | Kwalifikacje | 0 | 1 |
| 2025 | Ćwierćfinał | 4 | 1 |
| 2024 | 1/32 finału | 1 | 1 |
| 2023 | 1/16 finału | 4 | 1 |
Statystyki sezonu
Każda statystyka jest zapisana jako para wartość–liczebność, więc sezony można sumować, a odsetek to zawsze wartość ÷ liczebność.
2022–2026 · 159 zsumowanych meczów w okresie
| Statystyka | Wartość | Liczebność | Odsetek |
|---|---|---|---|
| Asy serwisowe | 1031 | 2144,5 gemów serwisowych | 0,5 na gem |
| Podwójne błędy serwisowe | 538 | 2144,5 gemów serwisowych | 0,3 na gem |
| Pierwszy serwis w korcie | 8059 | 14 036 punktów serwisowych | 57% |
| Punkty wygrane po pierwszym serwisie | 5711 | 8059 pierwszych serwisów w korcie | 71% |
| Punkty wygrane po drugim serwisie | 3000 | 5943 drugich serwisów | 50% |
| Wygrane punkty serwisowe | 8679 | 13 955 punktów serwisowych | 62% |
| Punkty przegrane w returnie | 4914 | 13 526 punktów returnu | 36% |
| Obronione break pointy | 799 | 1268 break pointów | 63% |
Wartość to to, co się wydarzyło (asy, wygrane punkty), a liczebność to liczba okazji (gemy serwisowe, rozegrane punkty). Przy sumowaniu sezonów dodaje się jedno i drugie, więc odsetek nigdy nie powstaje ze średniej odsetków.
Więcej w Umpiry · odkrywaj
Więcej tenisistów: Włochy
Wszystkie →Najczęstsze pytania · Matteo ArnaldiNajczęstsze pytania
Ile mierzy Matteo Arnaldi?
Matteo Arnaldi mierzy 1,85 m.
Kiedy urodził się Matteo Arnaldi?
Matteo Arnaldi urodził się 22 lutego 2001 i ma 25 lat.
Skąd pochodzi Matteo Arnaldi?
Matteo Arnaldi to Włoch.
Czy Matteo Arnaldi jest praworęczny, czy leworęczny?
Matteo Arnaldi jest praworęczny.
Kto jest trenerem: Matteo Arnaldi?
Matteo Arnaldi — trenerzy: Fabio Colangelo i Matteo Civarolo.
Jak gra Matteo Arnaldi na mączce?
Matteo Arnaldi wygrywa 62% meczów na mączce (101–61).
Jak gra Matteo Arnaldi na twardej?
Matteo Arnaldi ma na twardej bilans 72–77 (48% zwycięstw).