
Hubert Hurkacz: ranking, terminarz i statystyki
Hubert Hurkacz to Polak, zawodowy tenisista, urodzony 11 lutego 1997. Hurkacz występuje w cyklu ATP i jest praworęczny. Mierzy 1,96 m i waży 81 kg. Hurkacz ma na koncie 9 tytułów w głównym cyklu (gra pojedyncza). Najwyższe miejsce w rankingu gry pojedynczej w karierze: nr 6 na świecie (2024). Hurkacz ma zbliżone wyniki na wszystkich trzech nawierzchniach: na mączce 62%, na twardej 62% i na trawie 62%.
Ta strona zbiera kalendarz meczów (Hubert Hurkacz), ostatnie wyniki, aktualną formę i bilans na poszczególnych nawierzchniach. Każdy mecz prowadzi do bezpośrednich pojedynków (H2H) i zapowiedzi, a wyniki są aktualizowane na żywo w trakcie gry.
Aktualna forma
Sezon 20262026Hurkacz wygrywa 3 mecze z rzędu
Hurkacz wygrywa 21 z ostatnich 30 pierwszych setów
Hurkacz wygrywa 8 z 11 setów decydujących
Hurkacz wygrywa 66% meczów na mączce
Oceny i mocne strony
Oceny Umpiry · aktualizowane codziennieJak radzi sobie w kluczowych momentach, na podstawie 443 meczów z naszych danych. Metodologia
Percentyl od 0 do 100 na tle tenisistów z aktualnym rankingiem, skorygowany o poziom rywali z ostatnich 52 tygodni. Oceny dla nawierzchni to percentyle w obrębie każdej nawierzchni i nie porównuje się ich wprost. Składowe też są percentylami; asy opisują styl gry i nie wchodzą do oceny. Metodologia
Wyniki według nawierzchniNawierzchnie
Sezon 2026Ostatnie 12 miesięcyKariera · 2015 – dziśZbliżony odsetek zwycięstw w sezonie 2026: mączka 67%, twarda 65%.
Zbliżony odsetek zwycięstw w ostatnich 12 miesiącach: mączka 67%, twarda 65%.
Zbliżony odsetek zwycięstw w karierze: twarda 62%, mączka 62%.
Ranking i prognoza
Ranking ATP · nie EloATP · nie EloOstatnie wyniki
Ostatnie 5Poza teraźniejszością · rywale i karieraPoza teraźniejszością
Rywale
Najwięcej pojedynkówRywale z największą liczbą pojedynków. Bilans to zwycięstwa i porażki (Hurkacz) we wszystkich meczach, które mamy, bez kwalifikacji.
Sezon
Bieżący sezonWyniki
Statystyki sezonu
2026 · 34 mecze · na tle średniej Top 100Rozkład sezonu
2026 · według rangi turnieju, nawierzchni, rywala i setów2026Kariera · 2015 – dziś
Przegląd kariery
2015 – dziśTytuły i finały
20 finałów · 12 tytułów · 8 przegranych13 finałów w głównym cyklu: 8 wygranych i 5 przegranych. Pogrupowane według rangi, jaką turniej miał w roku finału.
Najlepsze wyniki z naszych danych z mniej więcej ostatnich 12 miesięcy; do rankingu ATP liczy się 18 najlepszych wyników. Sumy wynikają z naszych danych i mogą różnić się od oficjalnego rankingu, który ma obowiązkowe turnieje i wlicza Finals.
Więcej statystyk kariery
Serwis i return w karierze
Sumy bezwzględne z 615 zarejestrowanych meczów. Na zielono: Hurkacz; na szaro: ta sama statystyka rywali.
Asy serwisowe
| Hurkacz | 6302 |
|---|---|
| Rywale | 3315 |
Podwójne błędy serwisowe
| Hurkacz | 1926 |
|---|---|
| Rywale | 1985 |
Pierwszy serwis w korcie
| Hurkacz | 63% 33 324 / 52 727 |
|---|---|
| Rywale | 62% 32 875 / 53 380 |
Punkty wygrane po pierwszym serwisie
| Hurkacz | 75% 25 049 / 33 280 |
|---|---|
| Rywale | 71% 23 252 / 32 875 |
Wykorzystane break pointy
| Hurkacz | 39% 1719 / 4441 |
|---|---|
| Rywale | 35% 1326 / 3743 |
Obronione break pointy
| Hurkacz | 65% 2417 / 3743 |
|---|---|
| Rywale | 61% 2722 / 4441 |
Punkty wygrane po 1. serwisie w sezonie
| Sezon | Hurkacz | Rywale |
|---|---|---|
| 2026 | 78% | 72% |
| 2025 | 78% | 75% |
| 2024 | 78% | 73% |
| 2023 | 80% | 73% |
| 2022 | 78% | 73% |
| 2021 | 75% | 72% |
| 2020 | 74% | 72% |
| 2019 | 74% | 72% |
| 2018 | 73% | 71% |
| 2017 | 72% | 67% |
| 2016 | 70% | 65% |
| 2015 | 69% | 75% |
| Kariera | 75% | 71% |
Wyliczone sezon po sezonie ze statystyk meczowych, którymi dysponujemy. Karty powyżej to sumy z całej kariery od dostawcy danych, więc obie liczby mogą różnić się o kilka dziesiątych punktu procentowego. Pomijamy sezony z mniej niż trzema zarejestrowanymi meczami.
Bilans kariery według rangi turnieju
| Ranga | Z–P | % zwycięstw | Tytuły |
|---|---|---|---|
| Grand Slam | 42–32 | 57% | 0 |
| ATP Masters 1000 | 79–49 | 62% | 1 |
| ATP 500 | 25–19 | 57% | 0 |
| ATP 250 | 37–21 | 64% | 5 |
| Pozostałe turnieje cyklu | 73–50 | 59% | — |
| Cykl główny | 256–171 | 60% | 6 |
| Challenger | 70–44 | 61% | 3 |
| ITF / Futures | 42–19 | 69% | 1 |
Mecze rangi Challenger i ITF są szare i nie wchodzą do sumy głównego cyklu.
Rozkład sezonu
Zwycięstwa i porażki w sezonie według osiągniętej rundy, nawierzchni, rangi turnieju i rankingu rywala.
Sezon 2026 · 31–20 · 61% zwycięstw · 51 meczów
Rozegrana runda
| Kwalifikacje | 4–1 (80%) |
|---|---|
| 1/64 finału | 9–2 (82%) |
| 1/32 finału | 4–5 (44%) |
| 1/16 finału | 7–5 (58%) |
| 1/8 finału | 4–4 (50%) |
| Półfinał | 4–1 (80%) |
| Finał | 2–2 (50%) |
| Rozgrywki drużynowe | 2–0 (100%) |
Nawierzchnia
| Twarda | 19–10 (66%) |
|---|---|
| Twarda (hala) | 0–2 (0%) |
| Mączka | 8–5 (62%) |
| Trawa | 4–3 (57%) |
Ranga turnieju
| Grand Slam | 6–4 (60%) |
|---|---|
| Masters 1000 | 6–7 (46%) |
| Cykl główny | 11–7 (61%) |
| Challenger | 8–2 (80%) |
Ranking rywala
| Z top 5 | 1–0 (100%) |
|---|---|
| Z top 10 | 2–4 (33%) |
| Z top 20 | 5–5 (50%) |
| Z top 50 | 13–9 (59%) |
| Z top 100 | 16–17 (48%) |
Runda oznacza rundę, w której rozegrano dany mecz, a nie szczebel do pokonania: w drabince na 32 wchodzi się od razu do rundy 32, a rozgrywki drużynowe (United Cup, Puchar Davisa) nie mają drabinki, więc mają własny wiersz. Przedziały rankingu liczą ranking rywala w dniu meczu i są skumulowane: top 100 obejmuje top 10.
Bilans według nawierzchni i sezonu
Każda komórka to sezon na jednej nawierzchni: liczba to bilans zwycięstw i porażek, a kolor to odsetek zwycięstw. Dywan liczy się jako twarda w hali.
| Sezon | Twarda | Mączka | Trawa | Hala | Razem |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 22–10 | 8–5 | 4–3 | 0–2 | 34–20 |
| 2025 | 4–5 | 7–4 | 1–0 | 3–2 | 15–11 |
| 2024 | 17–10 | 14–4 | 5–2 | 4–3 | 40–19 |
| 2023 | 23–11 | 5–5 | 6–3 | 13–5 | 47–24 |
| 2022 | 18–9 | 9–4 | 5–2 | 9–6 | 41–21 |
| 2021 | 22–9 | 1–4 | 5–3 | 8–7 | 36–23 |
| 2020 | 8–5 | 3–3 | · | 4–5 | 15–13 |
| 2019 | 23–11 | 7–7 | 4–3 | 2–6 | 36–27 |
| 2018 | 22–15 | 16–4 | 2–3 | 12–8 | 52–30 |
| 2017 | 33–13 | 12–12 | · | 11–7 | 56–32 |
| 2016 | 8–5 | 29–14 | · | 10–9 | 47–28 |
| 2015 | 10–1 | 8–7 | · | 2–6 | 20–14 |
| 2014 | 2–1 | 2–1 | · | · | 4–2 |
| Kariera | 212–105 67% | 121–74 62% | 32–19 63% | 78–66 54% | 443–264 63% |
Bilans w turnieju
Każda rozegrana edycja: rok, najlepsza osiągnięta runda, zwycięstwa i porażki. Od najnowszej do najstarszej.
Wimbledon · Edycje: 7 · Bilans: 16–8 · Tytuły: 0
Strona turnieju →| Rok | Najlepsza runda | Z | P |
|---|---|---|---|
| 2026 | 1/8 finału | 3 | 1 |
| 2024 | 1/32 finału | 1 | 1 |
| 2023 | 1/8 finału | 3 | 1 |
| 2022 | 1/64 finału | 0 | 1 |
| 2021 | Półfinał | 5 | 1 |
| 2019 | 1/16 finału | 2 | 1 |
| 2018 | 1/64 finału | 2 | 2 |
Statystyki sezonu
Każda statystyka jest zapisana jako para wartość–liczebność, więc sezony można sumować, a odsetek to zawsze wartość ÷ liczebność.
2016–2026 · 406 zsumowanych meczów w okresie
| Statystyka | Wartość | Liczebność | Odsetek |
|---|---|---|---|
| Asy serwisowe | 4793 | 5616 gemów serwisowych | 0,9 na gem |
| Podwójne błędy serwisowe | 945 | 5616 gemów serwisowych | 0,2 na gem |
| Pierwszy serwis w korcie | 21 893 | 34 581 punktów serwisowych | 63% |
| Punkty wygrane po pierwszym serwisie | 16 793 | 21 893 pierwszych serwisów w korcie | 77% |
| Punkty wygrane po drugim serwisie | 6567 | 12 667 drugich serwisów | 52% |
| Wygrane punkty serwisowe | 23 324 | 34 516 punktów serwisowych | 68% |
| Punkty przegrane w returnie | 12 239 | 35 119 punktów returnu | 35% |
| Obronione break pointy | 1486 | 2255 break pointów | 66% |
Wartość to to, co się wydarzyło (asy, wygrane punkty), a liczebność to liczba okazji (gemy serwisowe, rozegrane punkty). Przy sumowaniu sezonów dodaje się jedno i drugie, więc odsetek nigdy nie powstaje ze średniej odsetków.
Więcej w Umpiry · odkrywaj
Najczęstsze pytania · Hubert HurkaczNajczęstsze pytania
Ile mierzy Hubert Hurkacz?
Hubert Hurkacz mierzy 1,96 m.
Ile waży Hubert Hurkacz?
Hubert Hurkacz waży 81 kg, według danych z Wikidata.
Kiedy urodził się Hubert Hurkacz?
Hubert Hurkacz urodził się 11 lutego 1997 i ma 29 lat.
Skąd pochodzi Hubert Hurkacz?
Hubert Hurkacz to Polak.
Czy Hubert Hurkacz jest praworęczny, czy leworęczny?
Hubert Hurkacz jest praworęczny.
Kto jest trenerem: Hubert Hurkacz?
Hubert Hurkacz — trenerzy: Gilles Cervara i Matt Terczynski.
Jak gra Hubert Hurkacz na mączce?
Hubert Hurkacz: bilans na mączce to 94–58, czyli 62% zwycięstw.
Jak gra Hubert Hurkacz na twardej?
Hubert Hurkacz wygrywa 62% meczów na twardej (255–155).
Jak gra Hubert Hurkacz na trawie?
Hubert Hurkacz ma na trawie bilans 33–20 (62% zwycięstw).