
Alejandro Tabilo: ranking, terminarz i statystyki
Alejandro Tabilo to Chilijczyk, zawodowy tenisista, urodzony 2 czerwca 1997. Tabilo występuje w cyklu ATP i jest leworęczny. Mierzy 1,88 m. Tabilo ma na koncie 3 tytuły w głównym cyklu (gra pojedyncza). Najwyższe miejsce w rankingu gry pojedynczej w karierze: nr 19 na świecie (2024). Tabilo ma na mączce bilans 172–99 (63%), lepszy niż na twardej (53%) i na trawie (50%).
Ta strona zbiera kalendarz meczów (Alejandro Tabilo), ostatnie wyniki, aktualną formę i bilans na poszczególnych nawierzchniach. Każdy mecz prowadzi do bezpośrednich pojedynków (H2H) i zapowiedzi, a wyniki są aktualizowane na żywo w trakcie gry.
Aktualna forma
Sezon 20262026Tabilo wygrywa 13 z ostatnich 30 pierwszych setów
Tabilo wygrywa 5 z 10 setów decydujących
Tabilo wygrywa 64% meczów na mączce
Tabilo wygrywa 5 z 9 tie-breaków
Oceny i mocne strony
Oceny Umpiry · aktualizowane codziennieJak radzi sobie w kluczowych momentach, na podstawie 250 meczów z naszych danych. Metodologia
Percentyl od 0 do 100 na tle tenisistów z aktualnym rankingiem, skorygowany o poziom rywali z ostatnich 52 tygodni. Oceny dla nawierzchni to percentyle w obrębie każdej nawierzchni i nie porównuje się ich wprost. Składowe też są percentylami; asy opisują styl gry i nie wchodzą do oceny. Metodologia
Wyniki według nawierzchniNawierzchnie
Sezon 2026Ostatnie 12 miesięcyKariera · 2015 – dziśWyraźnie najlepiej na mączce: 13 porażek w 38 meczach w sezonie 2026.
Wyraźnie najlepiej na mączce: 13 porażek w 38 meczach w ostatnich 12 miesiącach.
Wyraźnie najlepiej na mączce: 99 porażek w 271 meczach w karierze.
Ranking i prognoza
Ranking ATP · nie EloATP · nie EloOstatnie wyniki
Ostatnie 5Poza teraźniejszością · rywale i karieraPoza teraźniejszością
Rywale
Najwięcej pojedynkówRywale z największą liczbą pojedynków. Bilans to zwycięstwa i porażki (Tabilo) we wszystkich meczach, które mamy, bez kwalifikacji.
Sezon
Bieżący sezonWyniki
Statystyki sezonu
2026 · 45 meczów · na tle średniej Top 100Rozkład sezonu
2026 · według rangi turnieju, nawierzchni, rywala i setów2026Kariera · 2015 – dziś
Przegląd kariery
2015 – dziśTytuły i finały
19 finałów · 10 tytułów · 9 przegranych6 finałów w głównym cyklu: 3 wygrane i 3 przegrane. Pogrupowane według rangi, jaką turniej miał w roku finału.
Ukryj finały ▴
Najlepsze wyniki z naszych danych z mniej więcej ostatnich 12 miesięcy; do rankingu ATP liczy się 18 najlepszych wyników. Sumy wynikają z naszych danych i mogą różnić się od oficjalnego rankingu, który ma obowiązkowe turnieje i wlicza Finals.
Więcej statystyk kariery
Serwis i return w karierze
Sumy bezwzględne z 476 zarejestrowanych meczów. Na zielono: Tabilo; na szaro: ta sama statystyka rywali.
Asy serwisowe
| Tabilo | 3040 |
|---|---|
| Rywale | 3395 |
Podwójne błędy serwisowe
| Tabilo | 2056 |
|---|---|
| Rywale | 1811 |
Pierwszy serwis w korcie
| Tabilo | 62% 27 896 / 44 891 |
|---|---|
| Rywale | 62% 27 590 / 44 317 |
Punkty wygrane po pierwszym serwisie
| Tabilo | 71% 19 879 / 27 836 |
|---|---|
| Rywale | 68% 18 846 / 27 590 |
Wykorzystane break pointy
| Tabilo | 43% 1802 / 4225 |
|---|---|
| Rywale | 39% 1569 / 3998 |
Obronione break pointy
| Tabilo | 61% 2429 / 3998 |
|---|---|
| Rywale | 57% 2423 / 4225 |
Punkty wygrane po 1. serwisie w sezonie
| Sezon | Tabilo | Rywale |
|---|---|---|
| 2026 | 74% | 71% |
| 2025 | 71% | 71% |
| 2024 | 75% | 73% |
| 2023 | 74% | 67% |
| 2022 | 71% | 67% |
| 2021 | 71% | 67% |
| 2020 | 71% | 71% |
| 2019 | 68% | 64% |
| 2017 | 71% | 58% |
| 2016 | 70% | 69% |
| Kariera | 72% | 68% |
Wyliczone sezon po sezonie ze statystyk meczowych, którymi dysponujemy. Karty powyżej to sumy z całej kariery od dostawcy danych, więc obie liczby mogą różnić się o kilka dziesiątych punktu procentowego. Pomijamy sezony z mniej niż trzema zarejestrowanymi meczami.
Bilans kariery według rangi turnieju
| Ranga | Z–P | % zwycięstw | Tytuły |
|---|---|---|---|
| Grand Slam | 10–15 | 40% | 0 |
| ATP Masters 1000 | 23–20 | 53% | 0 |
| ATP 500 | 1–1 | 50% | 0 |
| ATP 250 | 31–28 | 53% | 1 |
| Pozostałe turnieje cyklu | 32–34 | 48% | — |
| Cykl główny | 97–98 | 50% | 1 |
| Challenger | 137–73 | 65% | 7 |
| ITF / Futures | 67–58 | 54% | 2 |
Mecze rangi Challenger i ITF są szare i nie wchodzą do sumy głównego cyklu.
Rozkład sezonu
Zwycięstwa i porażki w sezonie według osiągniętej rundy, nawierzchni, rangi turnieju i rankingu rywala.
Sezon 2026 · 38–27 · 58% zwycięstw · 65 meczów
Rozegrana runda
| Kwalifikacje | 8–2 (80%) |
|---|---|
| 1/64 finału | 5–2 (71%) |
| 1/32 finału | 4–5 (44%) |
| 1/16 finału | 8–7 (53%) |
| 1/8 finału | 8–6 (57%) |
| Półfinał | 3–3 (50%) |
| Finał | 1–2 (33%) |
| Rozgrywki drużynowe | 1–0 (100%) |
| RB1 | 0–1 (0%) |
Nawierzchnia
| Twarda | 13–11 (54%) |
|---|---|
| Mączka | 25–13 (66%) |
| Trawa | 0–3 (0%) |
Ranga turnieju
| Grand Slam | 4–4 (50%) |
|---|---|
| Masters 1000 | 7–7 (50%) |
| Cykl główny | 16–13 (55%) |
| Challenger | 10–2 (83%) |
| Rozgrywki drużynowe | 1–1 (50%) |
Ranking rywala
| Z top 5 | 0–1 (0%) |
|---|---|
| Z top 10 | 1–2 (33%) |
| Z top 20 | 3–7 (30%) |
| Z top 50 | 6–15 (29%) |
| Z top 100 | 18–22 (45%) |
Runda oznacza rundę, w której rozegrano dany mecz, a nie szczebel do pokonania: w drabince na 32 wchodzi się od razu do rundy 32, a rozgrywki drużynowe (United Cup, Puchar Davisa) nie mają drabinki, więc mają własny wiersz. Przedziały rankingu liczą ranking rywala w dniu meczu i są skumulowane: top 100 obejmuje top 10.
Bilans według nawierzchni i sezonu
Każda komórka to sezon na jednej nawierzchni: liczba to bilans zwycięstw i porażek, a kolor to odsetek zwycięstw. Dywan liczy się jako twarda w hali.
| Sezon | Twarda | Mączka | Trawa | Hala | Razem |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 12–12 | 25–13 | 0–3 | · | 37–28 |
| 2025 | 20–13 | 6–7 | · | 1–3 | 27–23 |
| 2024 | 13–8 | 15–10 | 7–2 | 3–7 | 38–27 |
| 2023 | 13–5 | 39–19 | 0–1 | 0–1 | 52–26 |
| 2022 | 7–6 | 23–11 | 3–4 | 0–1 | 33–22 |
| 2021 | 13–9 | 22–15 | 2–3 | 1–3 | 38–30 |
| 2020 | 5–2 | 11–6 | · | 3–3 | 19–11 |
| 2019 | 8–8 | 33–19 | · | 9–2 | 50–29 |
| 2018 | 14–5 | 24–14 | · | 1–1 | 39–20 |
| 2017 | 2–7 | 13–15 | · | 4–3 | 19–25 |
| 2016 | 18–11 | 24–15 | · | 5–3 | 47–29 |
| 2015 | 5–5 | 2–2 | · | 10–5 | 17–12 |
| 2014 | 2–3 | 3–4 | · | 1–1 | 6–8 |
| 2013 | · | 3–3 | · | · | 3–3 |
| Kariera | 132–94 58% | 243–153 61% | 12–13 48% | 38–33 54% | 425–293 59% |
Bilans w turnieju
Każda rozegrana edycja: rok, najlepsza osiągnięta runda, zwycięstwa i porażki. Od najnowszej do najstarszej.
Santiago · Edycje: 7 · Bilans: 13–7 · Tytuły: 0
Strona turnieju →| Rok | Najlepsza runda | Z | P |
|---|---|---|---|
| 2026 | Ćwierćfinał | 2 | 1 |
| 2025 | 1/8 finału | 0 | 1 |
| 2024 | Finał | 3 | 1 |
| 2023 | 1/16 finału | 0 | 1 |
| 2022 | Półfinał | 3 | 1 |
| 2021 | 1/8 finału | 4 | 1 |
| 2020 | 1/8 finału | 1 | 1 |
Statystyki sezonu
Każda statystyka jest zapisana jako para wartość–liczebność, więc sezony można sumować, a odsetek to zawsze wartość ÷ liczebność.
2020–2026 · 182 zsumowane mecze w okresie
| Statystyka | Wartość | Liczebność | Odsetek |
|---|---|---|---|
| Asy serwisowe | 1218 | 2280 gemów serwisowych | 0,5 na gem |
| Podwójne błędy serwisowe | 449 | 2280 gemów serwisowych | 0,2 na gem |
| Pierwszy serwis w korcie | 9286 | 14 518 punktów serwisowych | 64% |
| Punkty wygrane po pierwszym serwisie | 6724 | 9286 pierwszych serwisów w korcie | 72% |
| Punkty wygrane po drugim serwisie | 2576 | 5189 drugich serwisów | 50% |
| Wygrane punkty serwisowe | 9253 | 14 415 punktów serwisowych | 64% |
| Punkty przegrane w returnie | 5036 | 14 122 punktów returnu | 36% |
| Obronione break pointy | 712 | 1152 break pointów | 62% |
Wartość to to, co się wydarzyło (asy, wygrane punkty), a liczebność to liczba okazji (gemy serwisowe, rozegrane punkty). Przy sumowaniu sezonów dodaje się jedno i drugie, więc odsetek nigdy nie powstaje ze średniej odsetków.
Więcej w Umpiry · odkrywaj
Najczęstsze pytania · Alejandro TabiloNajczęstsze pytania
Ile mierzy Alejandro Tabilo?
Alejandro Tabilo mierzy 1,88 m.
Kiedy urodził się Alejandro Tabilo?
Alejandro Tabilo urodził się 2 czerwca 1997 i ma 29 lat.
Skąd pochodzi Alejandro Tabilo?
Alejandro Tabilo to Chilijczyk.
Czy Alejandro Tabilo jest praworęczny, czy leworęczny?
Alejandro Tabilo jest leworęczny.
Kto jest trenerem: Alejandro Tabilo?
Alejandro Tabilo — trenerzy: German Gaich i Juan Pablo Gandara.
Jak gra Alejandro Tabilo na mączce?
Alejandro Tabilo ma na mączce bilans 172–99 (63% zwycięstw).
Jak gra Alejandro Tabilo na twardej?
Alejandro Tabilo: bilans na twardej to 95–85, czyli 53% zwycięstw.