
Otto Virtanen: ranking, terminarz i statystyki
Otto Virtanen to Fin, zawodowy tenisista, urodzony 21 czerwca 2001. Virtanen występuje w cyklu ATP i jest praworęczny. Mierzy 1,93 m. Najwyższe miejsce w rankingu gry pojedynczej w karierze: nr 91 na świecie (2024). Virtanen gra najlepiej na trawie: wygrywa 67% meczów (29–14), lepiej niż na twardej (60%, 117–79) i na mączce (37%, 31–52).
Ta strona zbiera kalendarz meczów (Otto Virtanen), ostatnie wyniki, aktualną formę i bilans na poszczególnych nawierzchniach. Każdy mecz prowadzi do bezpośrednich pojedynków (H2H) i zapowiedzi, a wyniki są aktualizowane na żywo w trakcie gry.
Aktualna forma
Sezon 20262026Virtanen przegrywa 3 mecze z rzędu
Virtanen wygrywa 18 z ostatnich 30 pierwszych setów
Virtanen wygrywa 4 z 10 setów decydujących
Virtanen wygrywa 72% meczów na trawie
Oceny i mocne strony
Oceny Umpiry · aktualizowane codziennieJak radzi sobie w kluczowych momentach, na podstawie 121 meczów z naszych danych. Metodologia
Percentyl od 0 do 100 na tle tenisistów z aktualnym rankingiem, skorygowany o poziom rywali z ostatnich 52 tygodni. Oceny dla nawierzchni to percentyle w obrębie każdej nawierzchni i nie porównuje się ich wprost. Składowe też są percentylami; asy opisują styl gry i nie wchodzą do oceny. Metodologia
Wyniki według nawierzchniNawierzchnie
Sezon 2026Ostatnie 12 miesięcyKariera · 2018 – dziśZbliżony odsetek zwycięstw w sezonie 2026: trawa 70%, twarda 61%.
Zbliżony odsetek zwycięstw w ostatnich 12 miesiącach: trawa 70%, twarda 61%.
Zbliżony odsetek zwycięstw w karierze: trawa 67%, twarda 60%.
Ranking i prognoza
Ranking ATP · nie EloATP · nie EloOstatnie wyniki
Ostatnie 5Poza teraźniejszością · rywale i karieraPoza teraźniejszością
Rywale
Najwięcej pojedynkówRywale z największą liczbą pojedynków. Bilans to zwycięstwa i porażki (Virtanen) we wszystkich meczach, które mamy, bez kwalifikacji.
Sezon
Bieżący sezonWyniki
Statystyki sezonu
2026 · 7 meczów · na tle średniej Top 100Rozkład sezonu
2026 · według rangi turnieju, nawierzchni, rywala i setów2026Kariera · 2018 – dziś
Przegląd kariery
2018 – dziśTytuły i finały
12 finałów · 8 tytułów · 4 przegraneBrak finałów głównego cyklu ATP w naszych danych (Otto Virtanen): albo żaden jeszcze się nie odbył, albo go nie mamy.
Ukryj finały ▴
Najlepsze wyniki z naszych danych z mniej więcej ostatnich 12 miesięcy; do rankingu ATP liczy się 18 najlepszych wyników. Sumy wynikają z naszych danych i mogą różnić się od oficjalnego rankingu, który ma obowiązkowe turnieje i wlicza Finals.
Więcej statystyk kariery
Serwis i return w karierze
Sumy bezwzględne z 322 zarejestrowanych meczów. Na zielono: Virtanen; na szaro: ta sama statystyka rywali.
Asy serwisowe
| Virtanen | 3455 |
|---|---|
| Rywale | 1708 |
Podwójne błędy serwisowe
| Virtanen | 1482 |
|---|---|
| Rywale | 1214 |
Pierwszy serwis w korcie
| Virtanen | 59% 18 696 / 31 619 |
|---|---|
| Rywale | 63% 20 248 / 31 996 |
Punkty wygrane po pierwszym serwisie
| Virtanen | 73% 13 738 / 18 696 |
|---|---|
| Rywale | 69% 14 014 / 20 248 |
Wykorzystane break pointy
| Virtanen | 39% 1152 / 2955 |
|---|---|
| Rywale | 38% 984 / 2610 |
Obronione break pointy
| Virtanen | 62% 1626 / 2610 |
|---|---|
| Rywale | 61% 1803 / 2955 |
Punkty wygrane po 1. serwisie w sezonie
| Sezon | Virtanen | Rywale |
|---|---|---|
| 2026 | 74% | 71% |
| 2025 | 74% | 72% |
| 2024 | 74% | 70% |
| 2023 | 74% | 70% |
| 2022 | 75% | 69% |
| 2021 | 71% | 65% |
| 2020 | 77% | 65% |
| 2019 | 61% | 65% |
| Kariera | 74% | 69% |
Wyliczone sezon po sezonie ze statystyk meczowych, którymi dysponujemy. Karty powyżej to sumy z całej kariery od dostawcy danych, więc obie liczby mogą różnić się o kilka dziesiątych punktu procentowego. Pomijamy sezony z mniej niż trzema zarejestrowanymi meczami.
Bilans kariery według rangi turnieju
| Ranga | Z–P | % zwycięstw | Tytuły |
|---|---|---|---|
| Grand Slam | 3–7 | 30% | 0 |
| ATP Masters 1000 | 1–1 | 50% | 0 |
| ATP 500 | 0–2 | 0% | 0 |
| ATP 250 | 3–7 | 30% | 0 |
| Pozostałe turnieje cyklu | 11–12 | 48% | — |
| Puchar Davisa i rozgrywki drużynowe | 4–1 | 80% | — |
| Cykl główny | 18–29 | 38% | 0 |
| Challenger | 106–67 | 61% | 7 |
| ITF / Futures | 59–31 | 66% | 3 |
Mecze rangi Challenger i ITF są szare i nie wchodzą do sumy głównego cyklu.
Rozkład sezonu
Zwycięstwa i porażki w sezonie według osiągniętej rundy, nawierzchni, rangi turnieju i rankingu rywala.
Sezon 2026 · 32–23 · 58% zwycięstw · 55 meczów
Rozegrana runda
| Kwalifikacje | 14–8 (64%) |
|---|---|
| 1/64 finału | 1–1 (50%) |
| 1/32 finału | 0–1 (0%) |
| 1/16 finału | 6–7 (46%) |
| 1/8 finału | 3–1 (75%) |
| Półfinał | 2–2 (50%) |
| Finał | 0–2 (0%) |
| Rozgrywki drużynowe | 6–1 (86%) |
Nawierzchnia
| Twarda | 8–7 (53%) |
|---|---|
| Twarda (hala) | 6–2 (75%) |
| Mączka | 7–10 (41%) |
| Trawa | 11–4 (73%) |
Ranga turnieju
| Grand Slam | 6–4 (60%) |
|---|---|
| Masters 1000 | 1–4 (20%) |
| Cykl główny | 4–5 (44%) |
| Challenger | 18–9 (67%) |
| Rozgrywki drużynowe | 3–1 (75%) |
Ranking rywala
| Z top 5 | 1–1 (50%) |
|---|---|
| Z top 10 | 1–1 (50%) |
| Z top 20 | 1–1 (50%) |
| Z top 50 | 1–4 (20%) |
| Z top 100 | 5–7 (42%) |
Runda oznacza rundę, w której rozegrano dany mecz, a nie szczebel do pokonania: w drabince na 32 wchodzi się od razu do rundy 32, a rozgrywki drużynowe (United Cup, Puchar Davisa) nie mają drabinki, więc mają własny wiersz. Przedziały rankingu liczą ranking rywala w dniu meczu i są skumulowane: top 100 obejmuje top 10.
Bilans według nawierzchni i sezonu
Każda komórka to sezon na jednej nawierzchni: liczba to bilans zwycięstw i porażek, a kolor to odsetek zwycięstw. Dywan liczy się jako twarda w hali.
| Sezon | Twarda | Mączka | Trawa | Hala | Razem |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 8–7 | 7–10 | 11–4 | 5–1 | 31–22 |
| 2025 | 4–9 | 5–9 | 6–0 | 12–6 | 27–24 |
| 2024 | 9–11 | 5–7 | 5–3 | 24–7 | 43–28 |
| 2023 | 4–6 | 4–10 | 3–4 | 22–11 | 33–31 |
| 2022 | 4–1 | 7–12 | 8–3 | 27–15 | 46–31 |
| 2021 | 2–2 | 16–11 | · | 22–8 | 40–21 |
| 2020 | 2–2 | 1–2 | · | 21–5 | 24–9 |
| 2019 | 0–2 | 2–1 | · | 2–1 | 4–4 |
| 2018 | · | 9–4 | · | 5–5 | 14–9 |
| 2017 | · | 0–2 | · | 1–1 | 1–3 |
| 2016 | · | 0–2 | · | 0–1 | 0–3 |
| Kariera | 33–40 45% | 56–70 44% | 33–14 70% | 141–61 70% | 263–185 59% |
Bilans w turnieju
Każda rozegrana edycja: rok, najlepsza osiągnięta runda, zwycięstwa i porażki. Od najnowszej do najstarszej.
Helsinki CH · Edycje: 6 · Bilans: 9–6 · Tytuły: 0
Strona turnieju →| Rok | Najlepsza runda | Z | P |
|---|---|---|---|
| 2025 | Finał | 4 | 1 |
| 2024 | Ćwierćfinał | 2 | 1 |
| 2023 | 1/16 finału | 0 | 1 |
| 2022 | 1/8 finału | 1 | 1 |
| 2021 | 1/16 finału | 0 | 1 |
| 2019 | 1/8 finału | 2 | 1 |
Statystyki sezonu
Każda statystyka jest zapisana jako para wartość–liczebność, więc sezony można sumować, a odsetek to zawsze wartość ÷ liczebność.
2021–2026 · 40 zsumowanych meczów w okresie
| Statystyka | Wartość | Liczebność | Odsetek |
|---|---|---|---|
| Asy serwisowe | 370 | 572,5 gemów serwisowych | 0,6 na gem |
| Podwójne błędy serwisowe | 163 | 572,5 gemów serwisowych | 0,3 na gem |
| Pierwszy serwis w korcie | 2144 | 3661 punktów serwisowych | 59% |
| Punkty wygrane po pierwszym serwisie | 1551 | 2144 pierwszych serwisów w korcie | 72% |
| Punkty wygrane po drugim serwisie | 747 | 1517 drugich serwisów | 49% |
| Wygrane punkty serwisowe | 2298 | 3661 punktów serwisowych | 63% |
| Punkty przegrane w returnie | 1196 | 3583 punktów returnu | 33% |
| Obronione break pointy | 190 | 301 break pointów | 63% |
Wartość to to, co się wydarzyło (asy, wygrane punkty), a liczebność to liczba okazji (gemy serwisowe, rozegrane punkty). Przy sumowaniu sezonów dodaje się jedno i drugie, więc odsetek nigdy nie powstaje ze średniej odsetków.
Więcej w Umpiry · odkrywaj
Najczęstsze pytania · Otto VirtanenNajczęstsze pytania
Ile mierzy Otto Virtanen?
Otto Virtanen mierzy 1,93 m.
Kiedy urodził się Otto Virtanen?
Otto Virtanen urodził się 21 czerwca 2001 i ma 25 lat.
Skąd pochodzi Otto Virtanen?
Otto Virtanen to Fin.
Czy Otto Virtanen jest praworęczny, czy leworęczny?
Otto Virtanen jest praworęczny.
Kto jest trenerem: Otto Virtanen?
Otto Virtanen — trener: Jan De Witt.
Jak gra Otto Virtanen na mączce?
Otto Virtanen wygrywa 37% meczów na mączce (31–52).
Jak gra Otto Virtanen na twardej?
Otto Virtanen ma na twardej bilans 117–79 (60% zwycięstw).
Jak gra Otto Virtanen na trawie?
Otto Virtanen: bilans na trawie to 29–14, czyli 67% zwycięstw.