
Elias Ymer: ranking, terminarz i statystyki
Elias Ymer to Szwed, zawodowy tenisista, urodzony 10 kwietnia 1996. Ymer występuje w cyklu ATP i jest praworęczny. Mierzy 1,85 m i waży 78 kg. Najwyższe miejsce w rankingu gry pojedynczej w karierze: nr 105 na świecie (2018). W gronie tenisistów ATP (powyżej 30 lat) Ymer zajmuje nr 39. Ymer gra najlepiej na trawie: wygrywa 57% meczów (20–15), lepiej niż na mączce (56%, 202–161) i na twardej (48%, 170–184).
Ta strona zbiera kalendarz meczów (Elias Ymer), ostatnie wyniki, aktualną formę i bilans na poszczególnych nawierzchniach. Każdy mecz prowadzi do bezpośrednich pojedynków (H2H) i zapowiedzi, a wyniki są aktualizowane na żywo w trakcie gry.
Aktualna forma
Sezon 20262026Ymer wygrywa 16 z ostatnich 30 pierwszych setów
Ymer wygrywa 2 z 5 setów decydujących
Ymer wygrywa 72% meczów na trawie
Ymer wygrywa 1 z 7 tie-breaków
Oceny i mocne strony
Oceny Umpiry · aktualizowane codziennieJak radzi sobie w kluczowych momentach, na podstawie 314 meczów z naszych danych. Metodologia
Percentyl od 0 do 100 na tle tenisistów z aktualnym rankingiem, skorygowany o poziom rywali z ostatnich 52 tygodni. Oceny dla nawierzchni to percentyle w obrębie każdej nawierzchni i nie porównuje się ich wprost. Składowe też są percentylami; asy opisują styl gry i nie wchodzą do oceny. Metodologia
Wyniki według nawierzchniNawierzchnie
Sezon 2026Ostatnie 12 miesięcyKariera · 2014 – dziśWyraźnie najlepiej na trawie: 3 porażki w 12 meczach w sezonie 2026.
Wyraźnie najlepiej na trawie: 3 porażki w 12 meczach w ostatnich 12 miesiącach.
Zbliżony odsetek zwycięstw w karierze: trawa 57%, mączka 56%.
Ranking i prognoza
Ranking ATP · nie EloATP · nie EloOstatnie wyniki
Ostatnie 5Poza teraźniejszością · rywale i karieraPoza teraźniejszością
Rywale
Najwięcej pojedynkówRywale z największą liczbą pojedynków. Bilans to zwycięstwa i porażki (Ymer) we wszystkich meczach, które mamy, bez kwalifikacji.
Sezon
Bieżący sezonWyniki
Rozkład sezonu
2026 · według rangi turnieju, nawierzchni, rywala i setów2026Kariera · 2014 – dziś
Przegląd kariery
2014 – dziśTytuły i finały
12 finałów · 6 tytułów · 6 przegranychBrak finałów głównego cyklu ATP w naszych danych (Elias Ymer): albo żaden jeszcze się nie odbył, albo go nie mamy.
Najlepsze wyniki z naszych danych z mniej więcej ostatnich 12 miesięcy; do rankingu ATP liczy się 18 najlepszych wyników. Sumy wynikają z naszych danych i mogą różnić się od oficjalnego rankingu, który ma obowiązkowe turnieje i wlicza Finals.
Więcej statystyk kariery
Serwis i return w karierze
Sumy bezwzględne z 752 zarejestrowanych meczów. Na zielono: Ymer; na szaro: ta sama statystyka rywali.
Asy serwisowe
| Ymer | 3260 |
|---|---|
| Rywale | 2770 |
Podwójne błędy serwisowe
| Ymer | 2333 |
|---|---|
| Rywale | 2315 |
Pierwszy serwis w korcie
| Ymer | 59% 33 554 / 56 419 |
|---|---|
| Rywale | 60% 33 787 / 55 979 |
Punkty wygrane po pierwszym serwisie
| Ymer | 70% 23 327 / 33 554 |
|---|---|
| Rywale | 69% 23 313 / 33 787 |
Wykorzystane break pointy
| Ymer | 41% 2184 / 5342 |
|---|---|
| Rywale | 41% 2154 / 5242 |
Obronione break pointy
| Ymer | 59% 3088 / 5242 |
|---|---|
| Rywale | 59% 3158 / 5342 |
Punkty wygrane po 1. serwisie w sezonie
| Sezon | Ymer | Rywale |
|---|---|---|
| 2026 | 72% | 73% |
| 2025 | 69% | 70% |
| 2024 | 71% | 70% |
| 2023 | 68% | 68% |
| 2022 | 73% | 70% |
| 2021 | 68% | 67% |
| 2020 | 65% | 69% |
| 2019 | 66% | 66% |
| 2018 | 72% | 69% |
| 2017 | 70% | 66% |
| 2016 | 68% | 68% |
| 2015 | 68% | 71% |
| 2014 | 70% | 73% |
| Kariera | 69% | 69% |
Wyliczone sezon po sezonie ze statystyk meczowych, którymi dysponujemy. Karty powyżej to sumy z całej kariery od dostawcy danych, więc obie liczby mogą różnić się o kilka dziesiątych punktu procentowego. Pomijamy sezony z mniej niż trzema zarejestrowanymi meczami.
Bilans kariery według rangi turnieju
| Ranga | Z–P | % zwycięstw | Tytuły |
|---|---|---|---|
| Grand Slam | 1–11 | 8% | 0 |
| ATP Masters 1000 | 7–15 | 32% | 0 |
| ATP 500 | 5–7 | 42% | 0 |
| ATP 250 | 17–30 | 36% | 0 |
| Pozostałe turnieje cyklu | 16–19 | 46% | — |
| Puchar Davisa i rozgrywki drużynowe | 0–1 | 0% | — |
| Cykl główny | 46–82 | 36% | 0 |
| Challenger | 215–181 | 54% | 4 |
| ITF / Futures | 40–15 | 73% | 5 |
Mecze rangi Challenger i ITF są szare i nie wchodzą do sumy głównego cyklu.
Rozkład sezonu
Zwycięstwa i porażki w sezonie według osiągniętej rundy, nawierzchni, rangi turnieju i rankingu rywala.
Sezon 2026 · 20–23 · 47% zwycięstw · 43 mecze
Rozegrana runda
| Kwalifikacje | 16–13 (55%) |
|---|---|
| 1/64 finału | 0–1 (0%) |
| 1/16 finału | 6–5 (55%) |
| 1/8 finału | 1–4 (20%) |
| Rozgrywki drużynowe | 0–1 (0%) |
Nawierzchnia
| Twarda | 12–15 (44%) |
|---|---|
| Twarda (hala) | 0–1 (0%) |
| Mączka | 2–3 (40%) |
| Trawa | 6–4 (60%) |
Ranga turnieju
| Grand Slam | 5–4 (56%) |
|---|---|
| Masters 1000 | 1–1 (50%) |
| Cykl główny | 5–7 (42%) |
| Challenger | 9–11 (45%) |
Ranking rywala
| Z top 50 | 0–2 (0%) |
|---|---|
| Z top 100 | 1–4 (20%) |
Runda oznacza rundę, w której rozegrano dany mecz, a nie szczebel do pokonania: w drabince na 32 wchodzi się od razu do rundy 32, a rozgrywki drużynowe (United Cup, Puchar Davisa) nie mają drabinki, więc mają własny wiersz. Przedziały rankingu liczą ranking rywala w dniu meczu i są skumulowane: top 100 obejmuje top 10.
Bilans według nawierzchni i sezonu
Każda komórka to sezon na jednej nawierzchni: liczba to bilans zwycięstw i porażek, a kolor to odsetek zwycięstw. Dywan liczy się jako twarda w hali.
| Sezon | Twarda | Mączka | Trawa | Hala | Razem |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 12–14 | 2–3 | 6–4 | 0–1 | 20–22 |
| 2025 | 12–8 | 16–20 | 1–1 | 7–3 | 36–32 |
| 2024 | 7–15 | 6–9 | 3–1 | 8–7 | 24–32 |
| 2023 | 10–13 | 24–17 | 1–1 | 7–10 | 42–41 |
| 2022 | 12–11 | 20–15 | 2–2 | 5–4 | 39–32 |
| 2021 | 9–9 | 20–11 | 0–1 | 6–8 | 35–29 |
| 2020 | 1–4 | 8–6 | · | 1–2 | 10–12 |
| 2019 | 3–4 | 20–18 | 0–1 | 7–5 | 30–28 |
| 2018 | 13–9 | 12–9 | 0–2 | 14–8 | 39–28 |
| 2017 | 5–8 | 21–14 | 1–1 | 8–5 | 35–28 |
| 2016 | 0–4 | 28–20 | · | 4–4 | 32–28 |
| 2015 | 11–8 | 16–12 | 3–2 | 4–7 | 34–29 |
| 2014 | 4–9 | 42–12 | · | 6–6 | 52–27 |
| 2013 | 5–4 | 8–5 | · | 15–8 | 28–17 |
| 2012 | · | · | · | 0–2 | 0–2 |
| Kariera | 104–120 46% | 243–171 59% | 17–16 52% | 92–80 53% | 456–387 54% |
Bilans w turnieju
Każda rozegrana edycja: rok, najlepsza osiągnięta runda, zwycięstwa i porażki. Od najnowszej do najstarszej.
Roland Garros · Edycje: 11 · Bilans: 14–11 · Tytuły: 0
Strona turnieju →| Rok | Najlepsza runda | Z | P |
|---|---|---|---|
| 2026 | Ćwierćfinał | 0 | 1 |
| 2024 | Q128 | 0 | 1 |
| 2023 | 1/64 finału | 3 | 1 |
| 2022 | Q128 | 0 | 1 |
| 2021 | Q128 | 0 | 1 |
| 2020 | Q64 | 2 | 1 |
| 2019 | Q128 | 0 | 1 |
| 2018 | 1/32 finału | 4 | 1 |
| 2017 | Q64 | 1 | 1 |
| 2016 | Q64 | 1 | 1 |
| 2015 | 1/64 finału | 3 | 1 |
Statystyki sezonu
Każda statystyka jest zapisana jako para wartość–liczebność, więc sezony można sumować, a odsetek to zawsze wartość ÷ liczebność.
2015–2026 · 122 zsumowane mecze w okresie
| Statystyka | Wartość | Liczebność | Odsetek |
|---|---|---|---|
| Asy serwisowe | 588 | 1535 gemów serwisowych | 0,4 na gem |
| Podwójne błędy serwisowe | 411 | 1535 gemów serwisowych | 0,3 na gem |
| Pierwszy serwis w korcie | 5837 | 9828 punktów serwisowych | 59% |
| Punkty wygrane po pierwszym serwisie | 4039 | 5837 pierwszych serwisów w korcie | 69% |
| Punkty wygrane po drugim serwisie | 1912 | 3991 drugich serwisów | 48% |
| Wygrane punkty serwisowe | 5951 | 9828 punktów serwisowych | 61% |
| Punkty przegrane w returnie | 3497 | 9645 punktów returnu | 36% |
| Obronione break pointy | 564 | 979 break pointów | 58% |
Wartość to to, co się wydarzyło (asy, wygrane punkty), a liczebność to liczba okazji (gemy serwisowe, rozegrane punkty). Przy sumowaniu sezonów dodaje się jedno i drugie, więc odsetek nigdy nie powstaje ze średniej odsetków.
Więcej w Umpiry · odkrywaj
Najczęstsze pytania · Elias YmerNajczęstsze pytania
Ile mierzy Elias Ymer?
Elias Ymer mierzy 1,85 m.
Ile waży Elias Ymer?
Elias Ymer waży 78 kg, według danych z Wikidata.
Kiedy urodził się Elias Ymer?
Elias Ymer urodził się 10 kwietnia 1996 i ma 30 lat.
Skąd pochodzi Elias Ymer?
Elias Ymer to Szwed.
Czy Elias Ymer jest praworęczny, czy leworęczny?
Elias Ymer jest praworęczny.
Kto jest trenerem: Elias Ymer?
Elias Ymer — trener: Christian Schumacher.
Jak gra Elias Ymer na mączce?
Elias Ymer wygrywa 56% meczów na mączce (202–161).
Jak gra Elias Ymer na twardej?
Elias Ymer ma na twardej bilans 170–184 (48% zwycięstw).
Jak gra Elias Ymer na trawie?
Elias Ymer: bilans na trawie to 20–15, czyli 57% zwycięstw.