
Andrea Pellegrino: ranking, terminarz i statystyki
Andrea Pellegrino to Włoch, zawodowy tenisista, urodzony 23 marca 1997. Pellegrino występuje w cyklu ATP i jest praworęczny. Mierzy 1,85 m. Pellegrino gra lepiej na mączce (53%, 222–197) niż na twardej (29%, 22–54).
Ta strona zbiera kalendarz meczów (Andrea Pellegrino), ostatnie wyniki, aktualną formę i bilans na poszczególnych nawierzchniach. Każdy mecz prowadzi do bezpośrednich pojedynków (H2H) i zapowiedzi, a wyniki są aktualizowane na żywo w trakcie gry.
Aktualna forma
Sezon 20262026Pellegrino wygrywa 14 z ostatnich 30 pierwszych setów
Pellegrino wygrywa 4 z 10 setów decydujących
Pellegrino wygrywa 59% meczów na mączce
Pellegrino wygrywa 4 z ostatnich 10 meczów
Oceny i mocne strony
Oceny Umpiry · aktualizowane codziennieJak radzi sobie w kluczowych momentach, na podstawie 523 meczów z naszych danych. Metodologia
Percentyl od 0 do 100 na tle tenisistów z aktualnym rankingiem, skorygowany o poziom rywali z ostatnich 52 tygodni. Oceny dla nawierzchni to percentyle w obrębie każdej nawierzchni i nie porównuje się ich wprost. Składowe też są percentylami; asy opisują styl gry i nie wchodzą do oceny. Metodologia
Wyniki według nawierzchniNawierzchnie
Sezon 2026Ostatnie 12 miesięcyKariera · 2016 – dziśWiększość meczów w sezonie 2026 rozegrano na mączce: 28–19.
Wyraźnie najlepiej na mączce: 19 porażek w 47 meczach w ostatnich 12 miesiącach.
Wyraźnie najlepiej na mączce: 197 porażek w 419 meczach w karierze.
Ranking i prognoza
Ranking ATP · nie EloATP · nie EloOstatnie wyniki
Ostatnie 5Poza teraźniejszością · rywale i karieraPoza teraźniejszością
Rywale
Najwięcej pojedynkówRywale z największą liczbą pojedynków. Bilans to zwycięstwa i porażki (Pellegrino) we wszystkich meczach, które mamy, bez kwalifikacji.
Sezon
Bieżący sezonWyniki
Statystyki sezonu
2026 · 11 meczów · na tle średniej Top 100Rozkład sezonu
2026 · według rangi turnieju, nawierzchni, rywala i setów2026Kariera · 2016 – dziś
Przegląd kariery
2016 – dziśTytuły i finały
12 finałów · 4 tytuły · 8 przegranychBrak finałów głównego cyklu ATP w naszych danych (Andrea Pellegrino): albo żaden jeszcze się nie odbył, albo go nie mamy.
Ukryj finały ▴
Najlepsze wyniki z naszych danych z mniej więcej ostatnich 12 miesięcy; do rankingu ATP liczy się 18 najlepszych wyników. Sumy wynikają z naszych danych i mogą różnić się od oficjalnego rankingu, który ma obowiązkowe turnieje i wlicza Finals.
Więcej statystyk kariery
Serwis i return w karierze
Sumy bezwzględne z 505 zarejestrowanych meczów. Na zielono: Pellegrino; na szaro: ta sama statystyka rywali.
Asy serwisowe
| Pellegrino | 1574 |
|---|---|
| Rywale | 2418 |
Podwójne błędy serwisowe
| Pellegrino | 1683 |
|---|---|
| Rywale | 1603 |
Pierwszy serwis w korcie
| Pellegrino | 63% 27 040 / 43 215 |
|---|---|
| Rywale | 62% 26 510 / 43 097 |
Punkty wygrane po pierwszym serwisie
| Pellegrino | 66% 17 780 / 27 040 |
|---|---|
| Rywale | 67% 17 771 / 26 510 |
Wykorzystane break pointy
| Pellegrino | 43% 1849 / 4289 |
|---|---|
| Rywale | 42% 1809 / 4290 |
Obronione break pointy
| Pellegrino | 58% 2481 / 4290 |
|---|---|
| Rywale | 57% 2440 / 4289 |
Punkty wygrane po 1. serwisie w sezonie
| Sezon | Pellegrino | Rywale |
|---|---|---|
| 2026 | 69% | 71% |
| 2025 | 66% | 68% |
| 2024 | 63% | 67% |
| 2023 | 64% | 66% |
| 2022 | 67% | 66% |
| 2021 | 64% | 67% |
| 2020 | 67% | 68% |
| 2019 | 69% | 66% |
| 2018 | 67% | 72% |
| 2017 | 69% | 70% |
| 2016 | 64% | 64% |
| 2015 | 61% | 72% |
| Kariera | 66% | 67% |
Wyliczone sezon po sezonie ze statystyk meczowych, którymi dysponujemy. Karty powyżej to sumy z całej kariery od dostawcy danych, więc obie liczby mogą różnić się o kilka dziesiątych punktu procentowego. Pomijamy sezony z mniej niż trzema zarejestrowanymi meczami.
Bilans kariery według rangi turnieju
| Ranga | Z–P | % zwycięstw | Tytuły |
|---|---|---|---|
| Grand Slam | 0–1 | 0% | 0 |
| ATP Masters 1000 | 2–1 | 67% | 0 |
| ATP 250 | 4–5 | 44% | 0 |
| Pozostałe turnieje cyklu | 1–1 | 50% | — |
| Cykl główny | 7–8 | 47% | 0 |
| Challenger | 170–175 | 49% | 3 |
| ITF / Futures | 75–42 | 64% | 3 |
Mecze rangi Challenger i ITF są szare i nie wchodzą do sumy głównego cyklu.
Rozkład sezonu
Zwycięstwa i porażki w sezonie według osiągniętej rundy, nawierzchni, rangi turnieju i rankingu rywala.
Sezon 2026 · 30–22 · 58% zwycięstw · 52 mecze
Rozegrana runda
| Kwalifikacje | 13–11 (54%) |
|---|---|
| 1/64 finału | 0–1 (0%) |
| 1/32 finału | 1–0 (100%) |
| 1/16 finału | 12–2 (86%) |
| 1/8 finału | 4–8 (33%) |
| Półfinał | 0–1 (0%) |
Nawierzchnia
| Twarda | 1–3 (25%) |
|---|---|
| Mączka | 28–18 (61%) |
| Trawa | 1–1 (50%) |
Ranga turnieju
| Grand Slam | 4–4 (50%) |
|---|---|
| Masters 1000 | 5–3 (63%) |
| Cykl główny | 8–6 (57%) |
| Challenger | 13–9 (59%) |
Ranking rywala
| Z nr 1 | 0–1 (0%) |
|---|---|
| Z top 5 | 0–1 (0%) |
| Z top 10 | 0–1 (0%) |
| Z top 20 | 1–3 (25%) |
| Z top 50 | 2–4 (33%) |
| Z top 100 | 4–7 (36%) |
Runda oznacza rundę, w której rozegrano dany mecz, a nie szczebel do pokonania: w drabince na 32 wchodzi się od razu do rundy 32, a rozgrywki drużynowe (United Cup, Puchar Davisa) nie mają drabinki, więc mają własny wiersz. Przedziały rankingu liczą ranking rywala w dniu meczu i są skumulowane: top 100 obejmuje top 10.
Bilans według nawierzchni i sezonu
Każda komórka to sezon na jednej nawierzchni: liczba to bilans zwycięstw i porażek, a kolor to odsetek zwycięstw. Dywan liczy się jako twarda w hali.
| Sezon | Twarda | Mączka | Trawa | Hala | Razem |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 1–3 | 28–19 | 1–1 | · | 30–23 |
| 2025 | 0–2 | 37–18 | 0–1 | 0–3 | 37–24 |
| 2024 | 0–2 | 24–26 | 0–1 | 1–1 | 25–30 |
| 2023 | 2–2 | 28–26 | 0–1 | · | 30–29 |
| 2022 | 0–3 | 27–20 | 1–1 | 2–4 | 30–28 |
| 2021 | 2–3 | 22–23 | 0–1 | 0–2 | 24–29 |
| 2020 | 0–1 | 14–6 | · | 3–7 | 17–14 |
| 2019 | 3–3 | 31–20 | · | 4–4 | 38–27 |
| 2018 | 3–5 | 14–16 | · | 3–5 | 20–26 |
| 2017 | 3–3 | 32–20 | · | 4–5 | 39–28 |
| 2016 | · | 31–20 | · | 8–6 | 39–26 |
| 2015 | 3–3 | 4–7 | · | 1–3 | 8–13 |
| 2014 | · | 9–6 | · | 0–1 | 9–7 |
| 2013 | · | 1–4 | · | · | 1–4 |
| Kariera | 17–30 36% | 302–231 57% | 2–6 25% | 26–41 39% | 347–308 53% |
Bilans w turnieju
Każda rozegrana edycja: rok, najlepsza osiągnięta runda, zwycięstwa i porażki. Od najnowszej do najstarszej.
Cordenons CH · Edycje: 7 · Bilans: 8–7 · Tytuły: 0
Strona turnieju →| Rok | Najlepsza runda | Z | P |
|---|---|---|---|
| 2022 | Ćwierćfinał | 2 | 1 |
| 2021 | 1/16 finału | 0 | 1 |
| 2020 | 1/16 finału | 2 | 1 |
| 2019 | 1/16 finału | 1 | 1 |
| 2018 | 1/8 finału | 1 | 1 |
| 2017 | Ćwierćfinał | 2 | 1 |
| 2015 | 1/16 finału | 0 | 1 |
Statystyki sezonu
Każda statystyka jest zapisana jako para wartość–liczebność, więc sezony można sumować, a odsetek to zawsze wartość ÷ liczebność.
2020–2026 · 16 zsumowanych meczów w okresie
| Statystyka | Wartość | Liczebność | Odsetek |
|---|---|---|---|
| Asy serwisowe | 40 | 188 gemów serwisowych | 0,2 na gem |
| Podwójne błędy serwisowe | 36 | 188 gemów serwisowych | 0,2 na gem |
| Pierwszy serwis w korcie | 713 | 1209 punktów serwisowych | 59% |
| Punkty wygrane po pierwszym serwisie | 471 | 713 pierwszych serwisów w korcie | 66% |
| Punkty wygrane po drugim serwisie | 267 | 496 drugich serwisów | 54% |
| Wygrane punkty serwisowe | 738 | 1209 punktów serwisowych | 61% |
| Punkty przegrane w returnie | 432 | 1167 punktów returnu | 37% |
| Obronione break pointy | 51 | 92 break pointów | 55% |
Wartość to to, co się wydarzyło (asy, wygrane punkty), a liczebność to liczba okazji (gemy serwisowe, rozegrane punkty). Przy sumowaniu sezonów dodaje się jedno i drugie, więc odsetek nigdy nie powstaje ze średniej odsetków.
Więcej w Umpiry · odkrywaj
Najczęstsze pytania · Andrea PellegrinoNajczęstsze pytania
Ile mierzy Andrea Pellegrino?
Andrea Pellegrino mierzy 1,85 m.
Kiedy urodził się Andrea Pellegrino?
Andrea Pellegrino urodził się 23 marca 1997 i ma 29 lat.
Skąd pochodzi Andrea Pellegrino?
Andrea Pellegrino to Włoch.
Czy Andrea Pellegrino jest praworęczny, czy leworęczny?
Andrea Pellegrino jest praworęczny.
Kto jest trenerem: Andrea Pellegrino?
Andrea Pellegrino — trener: Andrea Trono.
Jak gra Andrea Pellegrino na mączce?
Andrea Pellegrino wygrywa 53% meczów na mączce (222–197).
Jak gra Andrea Pellegrino na twardej?
Andrea Pellegrino ma na twardej bilans 22–54 (29% zwycięstw).