
Patrick Kypson: ranking, terminarz i statystyki
Patrick Kypson to Amerykanin, zawodowy tenisista, urodzony 28 października 1999. Kypson występuje w cyklu ATP i jest praworęczny. Mierzy 1,88 m. Najwyższe miejsce w rankingu gry pojedynczej w karierze: nr 89 na świecie (2026). Kypson ma podobny bilans na mączce (61%, 37–24) i na twardej (58%, 109–79).
Ta strona zbiera kalendarz meczów (Patrick Kypson), ostatnie wyniki, aktualną formę i bilans na poszczególnych nawierzchniach. Każdy mecz prowadzi do bezpośrednich pojedynków (H2H) i zapowiedzi, a wyniki są aktualizowane na żywo w trakcie gry.
Aktualna forma
Sezon 20262026Kypson wygrywa 15 z ostatnich 30 pierwszych setów
Kypson wygrywa 4 z 12 setów decydujących
Kypson wygrywa 63% meczów na mączce
Oceny i mocne strony
Oceny Umpiry · aktualizowane codziennieJak radzi sobie w kluczowych momentach, na podstawie 284 meczów z naszych danych. Metodologia
Percentyl od 0 do 100 na tle tenisistów z aktualnym rankingiem, skorygowany o poziom rywali z ostatnich 52 tygodni. Oceny dla nawierzchni to percentyle w obrębie każdej nawierzchni i nie porównuje się ich wprost. Składowe też są percentylami; asy opisują styl gry i nie wchodzą do oceny. Metodologia
Wyniki według nawierzchniNawierzchnie
Sezon 2026Ostatnie 12 miesięcyKariera · 2019 – dziśZbliżony odsetek zwycięstw w sezonie 2026: twarda 44%, mączka 44%.
Wyraźnie najlepiej na twardej: 12 porażek w 33 meczach w ostatnich 12 miesiącach.
Zbliżony odsetek zwycięstw w karierze: mączka 61%, twarda 58%.
Ranking i prognoza
Ranking ATP · nie EloATP · nie EloOstatnie wyniki
Ostatnie 5Poza teraźniejszością · rywale i karieraPoza teraźniejszością
Rywale
Najwięcej pojedynkówRywale z największą liczbą pojedynków. Bilans to zwycięstwa i porażki (Kypson) we wszystkich meczach, które mamy, bez kwalifikacji.
Sezon
Bieżący sezonWyniki
Statystyki sezonu
2026 · 10 meczów · na tle średniej Top 100Rozkład sezonu
2026 · według rangi turnieju, nawierzchni, rywala i setów2026Kariera · 2019 – dziś
Przegląd kariery
2019 – dziśTytuły i finały
8 finałów · 7 tytułów · 1 przegranyBrak finałów głównego cyklu ATP w naszych danych (Patrick Kypson): albo żaden jeszcze się nie odbył, albo go nie mamy.
Ukryj finały ▴
Najlepsze wyniki z naszych danych z mniej więcej ostatnich 12 miesięcy; do rankingu ATP liczy się 18 najlepszych wyników. Sumy wynikają z naszych danych i mogą różnić się od oficjalnego rankingu, który ma obowiązkowe turnieje i wlicza Finals.
Więcej statystyk kariery
Serwis i return w karierze
Sumy bezwzględne z 257 zarejestrowanych meczów. Na zielono: Kypson; na szaro: ta sama statystyka rywali.
Asy serwisowe
| Kypson | 2122 |
|---|---|
| Rywale | 2483 |
Podwójne błędy serwisowe
| Kypson | 791 |
|---|---|
| Rywale | 1086 |
Pierwszy serwis w korcie
| Kypson | 62% 16 598 / 26 596 |
|---|---|
| Rywale | 61% 16 187 / 26 431 |
Punkty wygrane po pierwszym serwisie
| Kypson | 72% 11 903 / 16 598 |
|---|---|
| Rywale | 70% 11 336 / 16 187 |
Wykorzystane break pointy
| Kypson | 44% 1033 / 2348 |
|---|---|
| Rywale | 38% 810 / 2149 |
Obronione break pointy
| Kypson | 62% 1339 / 2149 |
|---|---|
| Rywale | 56% 1315 / 2348 |
Punkty wygrane po 1. serwisie w sezonie
| Sezon | Kypson | Rywale |
|---|---|---|
| 2026 | 74% | 72% |
| 2025 | 75% | 71% |
| 2024 | 76% | 73% |
| 2023 | 74% | 70% |
| 2022 | 70% | 68% |
| 2021 | 69% | 67% |
| 2020 | 68% | 69% |
| 2019 | 70% | 65% |
| 2018 | 69% | 74% |
| 2017 | 59% | 75% |
| 2016 | 65% | 69% |
| Kariera | 72% | 70% |
Wyliczone sezon po sezonie ze statystyk meczowych, którymi dysponujemy. Karty powyżej to sumy z całej kariery od dostawcy danych, więc obie liczby mogą różnić się o kilka dziesiątych punktu procentowego. Pomijamy sezony z mniej niż trzema zarejestrowanymi meczami.
Bilans kariery według rangi turnieju
| Ranga | Z–P | % zwycięstw | Tytuły |
|---|---|---|---|
| Grand Slam | 1–5 | 17% | 0 |
| ATP Masters 1000 | 1–3 | 25% | 0 |
| ATP 500 | 1–1 | 50% | 0 |
| ATP 250 | 2–5 | 29% | 0 |
| Cykl główny | 5–14 | 26% | 0 |
| Challenger | 88–60 | 59% | 7 |
| ITF / Futures | 63–42 | 60% | 2 |
Mecze rangi Challenger i ITF są szare i nie wchodzą do sumy głównego cyklu.
Rozkład sezonu
Zwycięstwa i porażki w sezonie według osiągniętej rundy, nawierzchni, rangi turnieju i rankingu rywala.
Sezon 2026 · 13–17 · 43% zwycięstw · 30 meczów
Rozegrana runda
| Kwalifikacje | 9–7 (56%) |
|---|---|
| 1/64 finału | 1–2 (33%) |
| 1/32 finału | 0–1 (0%) |
| 1/16 finału | 2–4 (33%) |
| 1/8 finału | 1–1 (50%) |
| Półfinał | 0–1 (0%) |
Nawierzchnia
| Twarda | 7–8 (47%) |
|---|---|
| Twarda (hala) | 1–2 (33%) |
| Mączka | 4–6 (40%) |
| Trawa | 1–1 (50%) |
Ranga turnieju
| Grand Slam | 1–2 (33%) |
|---|---|
| Masters 1000 | 3–5 (38%) |
| Cykl główny | 6–8 (43%) |
| Challenger | 3–2 (60%) |
Ranking rywala
| Z top 10 | 1–1 (50%) |
|---|---|
| Z top 20 | 1–1 (50%) |
| Z top 50 | 1–3 (25%) |
| Z top 100 | 1–10 (9%) |
Runda oznacza rundę, w której rozegrano dany mecz, a nie szczebel do pokonania: w drabince na 32 wchodzi się od razu do rundy 32, a rozgrywki drużynowe (United Cup, Puchar Davisa) nie mają drabinki, więc mają własny wiersz. Przedziały rankingu liczą ranking rywala w dniu meczu i są skumulowane: top 100 obejmuje top 10.
Bilans według nawierzchni i sezonu
Każda komórka to sezon na jednej nawierzchni: liczba to bilans zwycięstw i porażek, a kolor to odsetek zwycięstw. Dywan liczy się jako twarda w hali.
| Sezon | Twarda | Mączka | Trawa | Hala | Razem |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 7–8 | 4–6 | 1–1 | 1–2 | 13–17 |
| 2025 | 19–8 | 7–1 | 0–1 | 19–5 | 45–15 |
| 2024 | 8–11 | 4–7 | 2–3 | 12–6 | 26–27 |
| 2023 | 10–11 | 17–6 | · | 11–4 | 38–21 |
| 2022 | 13–7 | 2–2 | · | 11–5 | 26–14 |
| 2021 | 4–2 | 20–9 | · | · | 24–11 |
| 2020 | 7–6 | 5–2 | · | 2–1 | 14–9 |
| 2019 | 9–3 | 2–0 | · | 1–1 | 12–4 |
| 2018 | 17–11 | · | · | 1–3 | 18–14 |
| 2017 | 2–5 | 21–7 | · | 1–1 | 24–13 |
| 2016 | · | 20–11 | · | · | 20–11 |
| 2015 | · | 5–2 | · | · | 5–2 |
| Kariera | 96–72 57% | 107–53 67% | 3–5 38% | 59–28 68% | 265–158 63% |
Bilans w turnieju
Każda rozegrana edycja: rok, najlepsza osiągnięta runda, zwycięstwa i porażki. Od najnowszej do najstarszej.
Cary CH · Edycje: 6 · Bilans: 10–7 · Tytuły: 0
Strona turnieju →| Rok | Najlepsza runda | Z | P |
|---|---|---|---|
| 2025 | Półfinał | 3 | 1 |
| 2024 | Kwalifikacje | 0 | 1 |
| 2023 | Półfinał | 6 | 2 |
| 2022 | Kwalifikacje | 0 | 1 |
| 2020 | Kwalifikacje | 1 | 1 |
| 2017 | 1/16 finału | 0 | 1 |
Statystyki sezonu
Każda statystyka jest zapisana jako para wartość–liczebność, więc sezony można sumować, a odsetek to zawsze wartość ÷ liczebność.
2017–2026 · 20 zsumowanych meczów w okresie
| Statystyka | Wartość | Liczebność | Odsetek |
|---|---|---|---|
| Asy serwisowe | 153 | 275 gemów serwisowych | 0,6 na gem |
| Podwójne błędy serwisowe | 51 | 275 gemów serwisowych | 0,2 na gem |
| Pierwszy serwis w korcie | 1088 | 1727 punktów serwisowych | 63% |
| Punkty wygrane po pierwszym serwisie | 777 | 1088 pierwszych serwisów w korcie | 71% |
| Punkty wygrane po drugim serwisie | 312 | 639 drugich serwisów | 49% |
| Wygrane punkty serwisowe | 1089 | 1727 punktów serwisowych | 63% |
| Punkty przegrane w returnie | 506 | 1633 punktów returnu | 31% |
| Obronione break pointy | 88 | 144 break pointów | 61% |
Wartość to to, co się wydarzyło (asy, wygrane punkty), a liczebność to liczba okazji (gemy serwisowe, rozegrane punkty). Przy sumowaniu sezonów dodaje się jedno i drugie, więc odsetek nigdy nie powstaje ze średniej odsetków.
Więcej w Umpiry · odkrywaj
Więcej tenisistów: Stany Zjednoczone
Wszystkie →Najczęstsze pytania · Patrick KypsonNajczęstsze pytania
Ile mierzy Patrick Kypson?
Patrick Kypson mierzy 1,88 m.
Kiedy urodził się Patrick Kypson?
Patrick Kypson urodził się 28 października 1999 i ma 26 lat.
Skąd pochodzi Patrick Kypson?
Patrick Kypson to Amerykanin.
Czy Patrick Kypson jest praworęczny, czy leworęczny?
Patrick Kypson jest praworęczny.
Kto jest trenerem: Patrick Kypson?
Patrick Kypson — trener: Alejandro Gonzalez.
Jak gra Patrick Kypson na mączce?
Patrick Kypson: bilans na mączce to 37–24, czyli 61% zwycięstw.
Jak gra Patrick Kypson na twardej?
Patrick Kypson wygrywa 58% meczów na twardej (109–79).