
Radu Albot: ranking, terminarz i statystyki
Radu Albot to zawodowy tenisista (kraj: Mołdawia), urodzony 11 listopada 1989. Albot występuje w cyklu ATP i jest praworęczny. Mierzy 1,75 m i waży 69 kg. Albot ma na koncie 1 tytuł w głównym cyklu (gra pojedyncza). W gronie tenisistów ATP (powyżej 35 lat) Albot zajmuje nr 18. Albot ma zbliżone wyniki na wszystkich trzech nawierzchniach: na twardej 55%, na mączce 53% i na trawie 48%.
Ta strona zbiera kalendarz meczów (Radu Albot), ostatnie wyniki, aktualną formę i bilans na poszczególnych nawierzchniach. Każdy mecz prowadzi do bezpośrednich pojedynków (H2H) i zapowiedzi, a wyniki są aktualizowane na żywo w trakcie gry.
Aktualna forma
Sezon 20262026Albot wygrywa 13 z ostatnich 30 pierwszych setów
Albot wygrywa 7 z 15 setów decydujących
Albot wygrywa 7 z ostatnich 10 meczów
Oceny i mocne strony
Oceny Umpiry · aktualizowane codziennieJak radzi sobie w kluczowych momentach, na podstawie 444 meczów z naszych danych. Metodologia
Wyniki według nawierzchniNawierzchnie
Sezon 2026Ostatnie 12 miesięcyKariera · 2008 – dziśWyraźnie najlepiej na twardej: 9 porażek w 19 meczach w sezonie 2026.
Wyraźnie najlepiej na twardej: 14 porażek w 32 meczach w ostatnich 12 miesiącach.
Zbliżony odsetek zwycięstw w karierze: twarda 55%, mączka 53%.
Ranking i prognoza
Ranking ATP · nie EloATP · nie EloOstatnie wyniki
Ostatnie 5Poza teraźniejszością · rywale i karieraPoza teraźniejszością
Rywale
Najwięcej pojedynkówRywale z największą liczbą pojedynków. Bilans to zwycięstwa i porażki (Albot) we wszystkich meczach, które mamy, bez kwalifikacji.
Sezon
Bieżący sezonWyniki
Rozkład sezonu
2026 · według rangi turnieju, nawierzchni, rywala i setów2026Kariera · 2008 – dziś
Przegląd kariery
2008 – dziśTytuły i finały
16 finałów · 9 tytułów · 7 przegranych1 finał w głównym cyklu: 1 wygrany i 0 przegranych. Pogrupowane według rangi, jaką turniej miał w roku finału.
Więcej statystyk kariery
Serwis i return w karierze
Sumy bezwzględne z 839 zarejestrowanych meczów. Na zielono: Albot; na szaro: ta sama statystyka rywali.
Asy serwisowe
| Albot | 1905 |
|---|---|
| Rywale | 4739 |
Podwójne błędy serwisowe
| Albot | 2436 |
|---|---|
| Rywale | 2709 |
Pierwszy serwis w korcie
| Albot | 65% 44 531 / 68 473 |
|---|---|
| Rywale | 60% 41 216 / 68 336 |
Punkty wygrane po pierwszym serwisie
| Albot | 66% 29 331 / 44 531 |
|---|---|
| Rywale | 68% 28 151 / 41 216 |
Wykorzystane break pointy
| Albot | 41% 2822 / 6827 |
|---|---|
| Rywale | 42% 2749 / 6601 |
Obronione break pointy
| Albot | 58% 3852 / 6601 |
|---|---|
| Rywale | 59% 4005 / 6827 |
Punkty wygrane po 1. serwisie w sezonie
| Sezon | Albot | Rywale |
|---|---|---|
| 2026 | 66% | 67% |
| 2025 | 65% | 66% |
| 2024 | 66% | 67% |
| 2023 | 68% | 68% |
| 2022 | 70% | 69% |
| 2021 | 69% | 71% |
| 2020 | 65% | 72% |
| 2019 | 67% | 72% |
| 2018 | 66% | 69% |
| 2017 | 65% | 68% |
| 2016 | 66% | 67% |
| 2015 | 65% | 65% |
| 2014 | 62% | 69% |
| Kariera | 66% | 68% |
Wyliczone sezon po sezonie ze statystyk meczowych, którymi dysponujemy. Karty powyżej to sumy z całej kariery od dostawcy danych, więc obie liczby mogą różnić się o kilka dziesiątych punktu procentowego. Pomijamy sezony z mniej niż trzema zarejestrowanymi meczami.
Bilans kariery według rangi turnieju
| Ranga | Z–P | % zwycięstw | Tytuły |
|---|---|---|---|
| Grand Slam | 17–30 | 36% | 0 |
| ATP Masters 1000 | 12–17 | 41% | 0 |
| ATP 500 | 3–9 | 25% | 0 |
| ATP 250 | 46–62 | 43% | 1 |
| Pozostałe turnieje cyklu | 32–33 | 49% | — |
| Cykl główny | 110–151 | 42% | 1 |
| Challenger | 194–144 | 57% | 8 |
| ITF / Futures | 133–69 | 66% | 14 |
Mecze rangi Challenger i ITF są szare i nie wchodzą do sumy głównego cyklu.
Rozkład sezonu
Zwycięstwa i porażki w sezonie według osiągniętej rundy, nawierzchni, rangi turnieju i rankingu rywala.
Sezon 2026 · 17–19 · 47% zwycięstw · 36 meczów
Rozegrana runda
| Kwalifikacje | 10–8 (56%) |
|---|---|
| 1/16 finału | 5–5 (50%) |
| 1/8 finału | 1–4 (20%) |
| Półfinał | 0–1 (0%) |
Nawierzchnia
| Twarda | 10–7 (59%) |
|---|---|
| Twarda (hala) | 0–3 (0%) |
| Mączka | 7–9 (44%) |
Ranga turnieju
| Challenger | 17–19 (47%) |
|---|
Runda oznacza rundę, w której rozegrano dany mecz, a nie szczebel do pokonania: w drabince na 32 wchodzi się od razu do rundy 32, a rozgrywki drużynowe (United Cup, Puchar Davisa) nie mają drabinki, więc mają własny wiersz. Przedziały rankingu liczą ranking rywala w dniu meczu i są skumulowane: top 100 obejmuje top 10.
Bilans według nawierzchni i sezonu
Każda komórka to sezon na jednej nawierzchni: liczba to bilans zwycięstw i porażek, a kolor to odsetek zwycięstw. Dywan liczy się jako twarda w hali.
| Sezon | Twarda | Mączka | Trawa | Hala | Razem |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 8–7 | 7–9 | · | 0–3 | 15–19 |
| 2025 | 15–14 | 11–16 | · | 0–4 | 26–34 |
| 2024 | 12–9 | 17–11 | 4–3 | 4–3 | 37–26 |
| 2023 | 10–13 | 13–8 | 4–3 | 12–10 | 39–34 |
| 2022 | 25–14 | 4–6 | 8–5 | 3–5 | 40–30 |
| 2021 | 4–9 | 2–8 | 3–4 | 13–6 | 22–27 |
| 2020 | 0–8 | 2–4 | · | 7–6 | 9–18 |
| 2019 | 20–12 | 7–6 | 1–3 | 7–5 | 35–26 |
| 2018 | 18–17 | 5–12 | 2–2 | 5–3 | 30–34 |
| 2017 | 22–15 | 10–11 | 3–2 | 3–5 | 38–33 |
| 2016 | 15–10 | 24–10 | 4–1 | 9–11 | 52–32 |
| 2015 | 20–13 | 21–12 | 0–1 | 5–6 | 46–32 |
| 2014 | 12–10 | 27–17 | 0–1 | 11–4 | 50–32 |
| 2013 | 29–8 | 12–11 | 0–1 | 8–7 | 49–27 |
| 2012 | 33–6 | 14–10 | 0–2 | 7–10 | 54–28 |
| 2011 | 18–5 | 25–14 | · | 2–3 | 45–22 |
| 2010 | 11–3 | 16–16 | · | 3–4 | 30–23 |
| 2009 | 8–6 | 11–14 | · | 0–1 | 19–21 |
| 2008 | 2–3 | 11–16 | · | · | 13–19 |
| 2007 | 3–4 | 3–1 | · | · | 6–5 |
| 2006 | · | 0–3 | · | · | 0–3 |
| Kariera | 285–186 61% | 242–215 53% | 29–28 51% | 99–96 51% | 655–525 56% |
Bilans w turnieju
Każda rozegrana edycja: rok, najlepsza osiągnięta runda, zwycięstwa i porażki. Od najnowszej do najstarszej.
Wimbledon · Edycje: 12 · Bilans: 16–12 · Tytuły: 0
Strona turnieju →| Rok | Najlepsza runda | Z | P |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1/64 finału | 3 | 1 |
| 2023 | 1/64 finału | 3 | 1 |
| 2022 | 1/64 finału | 3 | 1 |
| 2021 | 1/64 finału | 0 | 1 |
| 2019 | 1/64 finału | 0 | 1 |
| 2018 | 1/16 finału | 2 | 1 |
| 2017 | 1/32 finału | 1 | 1 |
| 2016 | 1/32 finału | 4 | 1 |
| 2015 | Q128 | 0 | 1 |
| 2014 | Q128 | 0 | 1 |
| 2013 | Q128 | 0 | 1 |
| 2012 | Q128 | 0 | 1 |
Statystyki sezonu
Każda statystyka jest zapisana jako para wartość–liczebność, więc sezony można sumować, a odsetek to zawsze wartość ÷ liczebność.
2015–2025 · 229 zsumowanych meczów w okresie
| Statystyka | Wartość | Liczebność | Odsetek |
|---|---|---|---|
| Asy serwisowe | 628 | 2929,5 gemów serwisowych | 0,2 na gem |
| Podwójne błędy serwisowe | 702 | 2929,5 gemów serwisowych | 0,2 na gem |
| Pierwszy serwis w korcie | 12 064 | 18 852 punktów serwisowych | 64% |
| Punkty wygrane po pierwszym serwisie | 7947 | 12 064 pierwszych serwisów w korcie | 66% |
| Punkty wygrane po drugim serwisie | 3361 | 6781 drugich serwisów | 50% |
| Wygrane punkty serwisowe | 11 308 | 18 845 punktów serwisowych | 60% |
| Punkty przegrane w returnie | 6929 | 18 681 punktów returnu | 37% |
| Obronione break pointy | 1026 | 1819 break pointów | 56% |
Wartość to to, co się wydarzyło (asy, wygrane punkty), a liczebność to liczba okazji (gemy serwisowe, rozegrane punkty). Przy sumowaniu sezonów dodaje się jedno i drugie, więc odsetek nigdy nie powstaje ze średniej odsetków.
Więcej w Umpiry · odkrywaj
Najczęstsze pytania · Radu AlbotNajczęstsze pytania
Ile mierzy Radu Albot?
Radu Albot mierzy 1,75 m.
Ile waży Radu Albot?
Radu Albot waży 69 kg, według danych z Wikidata.
Kiedy urodził się Radu Albot?
Radu Albot urodził się 11 listopada 1989 i ma 36 lat.
Skąd pochodzi Radu Albot?
Radu Albot: kraj — Mołdawia.
Czy Radu Albot jest praworęczny, czy leworęczny?
Radu Albot jest praworęczny.
Kto jest trenerem: Radu Albot?
Radu Albot — trener: Vladimir Albot.
Jak gra Radu Albot na mączce?
Radu Albot wygrywa 53% meczów na mączce (145–129).
Jak gra Radu Albot na twardej?
Radu Albot ma na twardej bilans 272–227 (55% zwycięstw).
Jak gra Radu Albot na trawie?
Radu Albot: bilans na trawie to 29–31, czyli 48% zwycięstw.