
Max Purcell: ranking, terminarz i statystyki
Max Purcell to Australijczyk, zawodowy tenisista, urodzony 3 kwietnia 1998. Purcell występuje w cyklu ATP i jest praworęczny. Mierzy 1,85 m. Purcell gra najlepiej na trawie: wygrywa 56% meczów (24–19), lepiej niż na twardej (54%, 181–152) i na mączce (47%, 20–23).
Ta strona zbiera kalendarz meczów (Max Purcell), ostatnie wyniki, aktualną formę i bilans na poszczególnych nawierzchniach. Każdy mecz prowadzi do bezpośrednich pojedynków (H2H) i zapowiedzi, a wyniki są aktualizowane na żywo w trakcie gry.
Aktualna forma
Sezon 20262026Purcell wygrywa 21 z ostatnich 30 pierwszych setów
Purcell wygrywa 4 z 8 setów decydujących
Purcell wygrywa 59% meczów na trawie
Purcell wygrywa 7 z ostatnich 10 meczów
Oceny i mocne strony
Oceny Umpiry · aktualizowane codziennieJak radzi sobie w kluczowych momentach, na podstawie 150 meczów z naszych danych. Metodologia
Wyniki według nawierzchniNawierzchnie
Sezon 2026Ostatnie 12 miesięcyKariera · 2016 – dziśWiększość meczów w sezonie 2026 rozegrano na twardej: 8–4.
Większość meczów w ostatnich 12 miesiącach rozegrano na twardej: 8–4.
Zbliżony odsetek zwycięstw w karierze: trawa 56%, twarda 54%.
Ranking i prognoza
Ranking ATP · nie EloATP · nie EloOstatnie wyniki
Ostatnie 5Poza teraźniejszością · rywale i karieraPoza teraźniejszością
Rywale
Najwięcej pojedynkówRywale z największą liczbą pojedynków. Bilans to zwycięstwa i porażki (Purcell) we wszystkich meczach, które mamy, bez kwalifikacji.
Sezon
Bieżący sezonWyniki
Rozkład sezonu
2026 · według rangi turnieju, nawierzchni, rywala i setów2026Kariera · 2016 – dziś
Przegląd kariery
2016 – dziśTytuły i finały
11 finałów · 5 tytułów · 6 przegranych1 finał w głównym cyklu: 0 wygranych i 1 przegrany. Pogrupowane według rangi, jaką turniej miał w roku finału.
Ukryj finały ▴
Więcej statystyk kariery
Serwis i return w karierze
Sumy bezwzględne z 419 zarejestrowanych meczów. Na zielono: Purcell; na szaro: ta sama statystyka rywali.
Asy serwisowe
| Purcell | 3296 |
|---|---|
| Rywale | 2668 |
Podwójne błędy serwisowe
| Purcell | 1043 |
|---|---|
| Rywale | 1523 |
Pierwszy serwis w korcie
| Purcell | 59% 20 945 / 35 554 |
|---|---|
| Rywale | 61% 22 547 / 36 763 |
Punkty wygrane po pierwszym serwisie
| Purcell | 73% 15 216 / 20 945 |
|---|---|
| Rywale | 70% 15 696 / 22 547 |
Wykorzystane break pointy
| Purcell | 40% 1336 / 3358 |
|---|---|
| Rywale | 39% 1162 / 2999 |
Obronione break pointy
| Purcell | 61% 1837 / 2999 |
|---|---|
| Rywale | 60% 2022 / 3358 |
Punkty wygrane po 1. serwisie w sezonie
| Sezon | Purcell | Rywale |
|---|---|---|
| 2026 | 77% | 68% |
| 2024 | 73% | 75% |
| 2023 | 73% | 69% |
| 2022 | 72% | 71% |
| 2021 | 74% | 69% |
| 2020 | 62% | 73% |
| 2019 | 71% | 70% |
| 2018 | 71% | 71% |
| 2017 | 71% | 69% |
| 2016 | 77% | 68% |
| Kariera | 72% | 70% |
Wyliczone sezon po sezonie ze statystyk meczowych, którymi dysponujemy. Karty powyżej to sumy z całej kariery od dostawcy danych, więc obie liczby mogą różnić się o kilka dziesiątych punktu procentowego. Pomijamy sezony z mniej niż trzema zarejestrowanymi meczami.
Bilans kariery według rangi turnieju
| Ranga | Z–P | % zwycięstw | Tytuły |
|---|---|---|---|
| Grand Slam | 3–11 | 21% | 0 |
| ATP Masters 1000 | 6–7 | 46% | 0 |
| ATP 500 | 0–4 | 0% | 0 |
| ATP 250 | 13–14 | 48% | 0 |
| Pozostałe turnieje cyklu | 10–17 | 37% | — |
| Cykl główny | 32–53 | 38% | 0 |
| Challenger | 137–93 | 60% | 5 |
| ITF / Futures | 49–21 | 70% | 0 |
Mecze rangi Challenger i ITF są szare i nie wchodzą do sumy głównego cyklu.
Rozkład sezonu
Zwycięstwa i porażki w sezonie według osiągniętej rundy, nawierzchni, rangi turnieju i rankingu rywala.
Sezon 2026 · 16–5 · 76% zwycięstw · 21 meczów
Rozegrana runda
| Kwalifikacje | 5–1 (83%) |
|---|---|
| 1/16 finału | 5–3 (63%) |
| 1/8 finału | 4–1 (80%) |
| Półfinał | 1–1 (50%) |
| Finał | 1–0 (100%) |
Nawierzchnia
| Twarda | 13–5 (72%) |
|---|---|
| Twarda (hala) | 3–0 (100%) |
Ranga turnieju
| Challenger | 6–3 (67%) |
|---|---|
| ITF / Futures | 10–2 (83%) |
Runda oznacza rundę, w której rozegrano dany mecz, a nie szczebel do pokonania: w drabince na 32 wchodzi się od razu do rundy 32, a rozgrywki drużynowe (United Cup, Puchar Davisa) nie mają drabinki, więc mają własny wiersz. Przedziały rankingu liczą ranking rywala w dniu meczu i są skumulowane: top 100 obejmuje top 10.
Bilans według nawierzchni i sezonu
Każda komórka to sezon na jednej nawierzchni: liczba to bilans zwycięstw i porażek, a kolor to odsetek zwycięstw. Dywan liczy się jako twarda w hali.
| Sezon | Twarda | Mączka | Trawa | Hala | Razem |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 13–6 | · | · | 3–0 | 16–6 |
| 2024 | 10–16 | 2–3 | 8–4 | 1–1 | 21–24 |
| 2023 | 45–17 | 2–3 | 0–3 | 5–5 | 52–28 |
| 2022 | 21–15 | 5–8 | 8–4 | 2–2 | 36–29 |
| 2021 | 13–9 | 0–1 | 4–3 | 4–1 | 21–14 |
| 2020 | 3–5 | 1–2 | · | 1–5 | 5–12 |
| 2019 | 34–24 | 2–4 | 0–1 | 1–2 | 37–31 |
| 2018 | 8–18 | 17–4 | 4–4 | 1–3 | 30–29 |
| 2017 | 34–24 | · | · | 9–4 | 43–28 |
| 2016 | 26–11 | · | 1–1 | · | 27–12 |
| 2015 | 11–4 | · | · | · | 11–4 |
| 2014 | 3–2 | · | · | · | 3–2 |
| 2013 | 1–2 | · | · | · | 1–2 |
| Kariera | 222–153 59% | 29–25 54% | 25–20 56% | 27–23 54% | 303–221 58% |
Bilans w turnieju
Każda rozegrana edycja: rok, najlepsza osiągnięta runda, zwycięstwa i porażki. Od najnowszej do najstarszej.
Australian Open · Edycje: 7 · Bilans: 8–7 · Tytuły: 0
Strona turnieju →| Rok | Najlepsza runda | Z | P |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1/32 finału | 1 | 1 |
| 2023 | 1/64 finału | 3 | 1 |
| 2022 | Kwalifikacje | 1 | 1 |
| 2020 | 1/64 finału | 3 | 1 |
| 2019 | Kwalifikacje | 0 | 1 |
| 2018 | Kwalifikacje | 0 | 1 |
| 2017 | Kwalifikacje | 0 | 1 |
Statystyki sezonu
Każda statystyka jest zapisana jako para wartość–liczebność, więc sezony można sumować, a odsetek to zawsze wartość ÷ liczebność.
2018–2024 · 85 zsumowanych meczów w okresie
| Statystyka | Wartość | Liczebność | Odsetek |
|---|---|---|---|
| Asy serwisowe | 674 | 1094,5 gemów serwisowych | 0,6 na gem |
| Podwójne błędy serwisowe | 205 | 1094,5 gemów serwisowych | 0,2 na gem |
| Pierwszy serwis w korcie | 4029 | 6840 punktów serwisowych | 59% |
| Punkty wygrane po pierwszym serwisie | 2907 | 4029 pierwszych serwisów w korcie | 72% |
| Punkty wygrane po drugim serwisie | 1372 | 2810 drugich serwisów | 49% |
| Wygrane punkty serwisowe | 4279 | 6839 punktów serwisowych | 63% |
| Punkty przegrane w returnie | 2291 | 6777 punktów returnu | 34% |
| Obronione break pointy | 380 | 629 break pointów | 60% |
Wartość to to, co się wydarzyło (asy, wygrane punkty), a liczebność to liczba okazji (gemy serwisowe, rozegrane punkty). Przy sumowaniu sezonów dodaje się jedno i drugie, więc odsetek nigdy nie powstaje ze średniej odsetków.
Więcej w Umpiry · odkrywaj
Najczęstsze pytania · Max PurcellNajczęstsze pytania
Ile mierzy Max Purcell?
Max Purcell mierzy 1,85 m.
Kiedy urodził się Max Purcell?
Max Purcell urodził się 3 kwietnia 1998 i ma 28 lat.
Skąd pochodzi Max Purcell?
Max Purcell to Australijczyk.
Czy Max Purcell jest praworęczny, czy leworęczny?
Max Purcell jest praworęczny.
Kto jest trenerem: Max Purcell?
Max Purcell — trener: Blaz Kavcic.
Jak gra Max Purcell na mączce?
Max Purcell wygrywa 47% meczów na mączce (20–23).
Jak gra Max Purcell na twardej?
Max Purcell ma na twardej bilans 181–152 (54% zwycięstw).
Jak gra Max Purcell na trawie?
Max Purcell: bilans na trawie to 24–19, czyli 56% zwycięstw.