
Donna Vekic: ranking, terminarz i statystyki
Donna Vekic to Chorwatka, zawodowa tenisistka, urodzona 28 czerwca 1996. Vekic występuje w cyklu WTA i jest praworęczna. Mierzy 1,79 m i waży 64 kg. Vekic ma na koncie 5 tytułów w głównym cyklu (gra pojedyncza). Najwyższe miejsce w rankingu gry pojedynczej w karierze: nr 17 na świecie (2025). W gronie tenisistek WTA (powyżej 30 lat) Vekic zajmuje nr 10. Vekic gra najlepiej na trawie: wygrywa 61% meczów (63–41), lepiej niż na mączce (54%, 60–52) i na twardej (53%, 220–198).
Ta strona zbiera kalendarz meczów (Donna Vekic), ostatnie wyniki, aktualną formę i bilans na poszczególnych nawierzchniach. Każdy mecz prowadzi do bezpośrednich pojedynków (H2H) i zapowiedzi, a wyniki są aktualizowane na żywo w trakcie gry.
Aktualna forma
Sezon 20262026Vekic wygrywa 22 z ostatnich 30 pierwszych setów
Vekic wygrywa 5 z 13 setów decydujących
Vekic wygrywa 65% meczów na trawie
Vekic wygrywa 2 z ostatnich 10 meczów
Oceny i mocne strony
Oceny Umpiry · aktualizowane codziennieJak radzi sobie w kluczowych momentach, na podstawie 541 meczów z naszych danych. Metodologia
Percentyl od 0 do 100 na tle tenisistów z aktualnym rankingiem, skorygowany o poziom rywali z ostatnich 52 tygodni. Oceny dla nawierzchni to percentyle w obrębie każdej nawierzchni i nie porównuje się ich wprost. Składowe też są percentylami; asy opisują styl gry i nie wchodzą do oceny. Metodologia
Wyniki według nawierzchniNawierzchnie
Sezon 2026Ostatnie 12 miesięcyKarieraZbliżony odsetek zwycięstw w sezonie 2026: mączka 67%, trawa 67%.
Zbliżony odsetek zwycięstw w ostatnich 12 miesiącach: mączka 67%, trawa 67%.
Zbliżony odsetek zwycięstw w karierze: trawa 61%, mączka 54%.
Ranking i prognoza
Ranking WTA · nie EloWTA · nie EloOstatnie wyniki
Ostatnie 5Poza teraźniejszością · rywale i karieraPoza teraźniejszością
Rywale
Najwięcej pojedynkówRywale z największą liczbą pojedynków. Bilans to zwycięstwa i porażki (Vekic) we wszystkich meczach, które mamy, bez kwalifikacji.
Sezon
Bieżący sezonWyniki
Statystyki sezonu
2026 · 24 mecze · na tle średniej Top 100Rozkład sezonu
2026 · według rangi turnieju, nawierzchni, rywala i setów2026Kariera
Przegląd kariery
Tytuły i finały
17 finałów · 5 tytułów · 12 przegranych15 finałów w głównym cyklu: 5 wygranych i 10 przegranych. Pogrupowane według rangi, jaką turniej miał w roku finału.
Najlepsze wyniki z naszych danych z mniej więcej ostatnich 12 miesięcy; do rankingu WTA liczy się 18 najlepszych wyników. Sumy wynikają z naszych danych i mogą różnić się od oficjalnego rankingu, który ma obowiązkowe turnieje i wlicza Finals.
Więcej statystyk kariery
Serwis i return w karierze
Sumy bezwzględne z 634 zarejestrowanych meczów. Na zielono: Vekic; na szaro: ta sama statystyka rywali.
Asy serwisowe
| Vekic | 2342 |
|---|---|
| Rywale | 2173 |
Podwójne błędy serwisowe
| Vekic | 3196 |
|---|---|
| Rywale | 2488 |
Pierwszy serwis w korcie
| Vekic | 56% 25 810 / 46 159 |
|---|---|
| Rywale | 61% 28 643 / 46 682 |
Punkty wygrane po pierwszym serwisie
| Vekic | 68% 17 433 / 25 762 |
|---|---|
| Rywale | 64% 18 334 / 28 643 |
Wykorzystane break pointy
| Vekic | 46% 2476 / 5381 |
|---|---|
| Rywale | 45% 2221 / 4886 |
Obronione break pointy
| Vekic | 55% 2665 / 4886 |
|---|---|
| Rywale | 54% 2905 / 5381 |
Punkty wygrane po 1. serwisie w sezonie
| Sezon | Vekic | Rywale |
|---|---|---|
| 2026 | 68% | 65% |
| 2025 | 67% | 66% |
| 2024 | 71% | 63% |
| 2023 | 69% | 64% |
| 2022 | 68% | 64% |
| 2021 | 70% | 66% |
| 2020 | 66% | 64% |
| 2019 | 69% | 63% |
| 2018 | 68% | 62% |
| 2017 | 67% | 64% |
| 2016 | 65% | 64% |
| 2015 | 64% | 65% |
| 2014 | 67% | 65% |
| 2013 | 64% | 65% |
| 2012 | 71% | 64% |
| Kariera | 68% | 64% |
Wyliczone sezon po sezonie ze statystyk meczowych, którymi dysponujemy. Karty powyżej to sumy z całej kariery od dostawcy danych, więc obie liczby mogą różnić się o kilka dziesiątych punktu procentowego. Pomijamy sezony z mniej niż trzema zarejestrowanymi meczami.
Bilans kariery według rangi turnieju
| Ranga | Z–P | % zwycięstw | Tytuły |
|---|---|---|---|
| Grand Slam | 58–54 | 52% | 0 |
| WTA 1000 | 32–38 | 46% | 0 |
| WTA 500 | 69–81 | 46% | 1 |
| WTA 250 | 61–47 | 56% | 3 |
| Pozostałe turnieje cyklu | 41–31 | 57% | — |
| Cykl główny | 261–251 | 51% | 6 |
| Challenger | 20–10 | 67% | 0 |
| ITF / Futures | 58–20 | 74% | 2 |
Mecze rangi Challenger i ITF są szare i nie wchodzą do sumy głównego cyklu.
Rozkład sezonu
Zwycięstwa i porażki w sezonie według osiągniętej rundy, nawierzchni, rangi turnieju i rankingu rywala.
Sezon 2026 · 27–21 · 56% zwycięstw · 48 meczów
Rozegrana runda
| Kwalifikacje | 10–4 (71%) |
|---|---|
| 1/64 finału | 3–3 (50%) |
| 1/32 finału | 2–6 (25%) |
| 1/16 finału | 5–7 (42%) |
| 1/8 finału | 4–1 (80%) |
| Półfinał | 3–1 (75%) |
| Finał | 1–2 (33%) |
Nawierzchnia
| Twarda | 9–12 (43%) |
|---|---|
| Twarda (hala) | 0–1 (0%) |
| Mączka | 12–5 (71%) |
| Trawa | 6–3 (67%) |
Ranga turnieju
| Grand Slam | 2–4 (33%) |
|---|---|
| Masters 1000 | 3–6 (33%) |
| Cykl główny | 13–8 (62%) |
| Challenger | 9–3 (75%) |
Ranking rywala
| Z top 5 | 0–1 (0%) |
|---|---|
| Z top 10 | 0–2 (0%) |
| Z top 20 | 0–4 (0%) |
| Z top 50 | 3–10 (23%) |
| Z top 100 | 7–14 (33%) |
Runda oznacza rundę, w której rozegrano dany mecz, a nie szczebel do pokonania: w drabince na 32 wchodzi się od razu do rundy 32, a rozgrywki drużynowe (United Cup, Puchar Davisa) nie mają drabinki, więc mają własny wiersz. Przedziały rankingu liczą ranking rywala w dniu meczu i są skumulowane: top 100 obejmuje top 10.
Bilans według nawierzchni i sezonu
Każda komórka to sezon na jednej nawierzchni: liczba to bilans zwycięstw i porażek, a kolor to odsetek zwycięstw. Dywan liczy się jako twarda w hali.
| Sezon | Twarda | Mączka | Trawa | Hala | Razem |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 9–14 | 12–5 | 6–3 | · | 27–22 |
| 2025 | 9–15 | 3–4 | 2–4 | · | 14–23 |
| 2024 | 12–10 | 8–5 | 10–4 | 2–1 | 32–20 |
| 2023 | 16–9 | 4–5 | 7–3 | 2–3 | 29–20 |
| 2022 | 10–9 | 9–6 | 7–4 | 2–1 | 28–20 |
| 2021 | 10–12 | 0–1 | 4–3 | 5–0 | 19–16 |
| 2020 | 6–6 | 1–3 | · | 1–2 | 8–11 |
| 2019 | 19–15 | 7–3 | 4–3 | 7–3 | 37–24 |
| 2018 | 13–11 | 8–5 | 7–4 | 6–5 | 34–25 |
| 2017 | 14–13 | 7–4 | 6–3 | 10–7 | 37–27 |
| 2016 | 20–15 | 1–7 | 2–5 | 6–4 | 29–31 |
| 2015 | 11–12 | 7–8 | 2–2 | 6–7 | 26–29 |
| 2014 | 15–17 | 1–2 | 1–2 | 2–4 | 19–25 |
| 2013 | 17–9 | 0–2 | 5–2 | 0–3 | 22–16 |
| 2012 | 41–10 | 1–1 | · | 2–2 | 44–13 |
| 2011 | 17–3 | 13–3 | · | · | 30–6 |
| 2010 | · | 0–2 | · | · | 0–2 |
| Kariera | 239–180 57% | 82–66 55% | 63–42 60% | 51–42 55% | 435–330 57% |
Bilans w turnieju
Każda rozegrana edycja: rok, najlepsza osiągnięta runda, zwycięstwa i porażki. Od najnowszej do najstarszej.
US Open · Edycje: 15 · Bilans: 19–14 · Tytuły: 0
Strona turnieju →| Rok | Najlepsza runda | Z | P |
|---|---|---|---|
| 2026 | 1/32 finału | 1 | 1 |
| 2025 | 1/32 finału | 1 | 1 |
| 2024 | 1/8 finału | 3 | 1 |
| 2023 | 1/64 finału | 0 | 1 |
| 2022 | 1/64 finału | 0 | 1 |
| 2021 | 1/64 finału | 0 | 1 |
| 2020 | 1/16 finału | 2 | 1 |
| 2019 | Ćwierćfinał | 4 | 1 |
| 2018 | 1/64 finału | 0 | 1 |
| 2017 | 1/16 finału | 2 | 1 |
| 2016 | Q32 | 2 | 1 |
| 2015 | Q64 | 1 | 1 |
| 2014 | 1/64 finału | 0 | 1 |
| 2013 | 1/32 finału | 1 | 1 |
| 2012 | Q64 | 2 | 0 |
Statystyki sezonu
Każda statystyka jest zapisana jako para wartość–liczebność, więc sezony można sumować, a odsetek to zawsze wartość ÷ liczebność.
2015–2026 · 429 zsumowanych meczów w okresie
| Statystyka | Wartość | Liczebność | Odsetek |
|---|---|---|---|
| Asy serwisowe | 1613 | 4694 gemów serwisowych | 0,3 na gem |
| Podwójne błędy serwisowe | 2161 | 4694 gemów serwisowych | 0,5 na gem |
| Pierwszy serwis w korcie | 17 139 | 30 625 punktów serwisowych | 56% |
| Punkty wygrane po pierwszym serwisie | 11 669 | 17 139 pierwszych serwisów w korcie | 68% |
| Punkty wygrane po drugim serwisie | 6004 | 13 431 drugich serwisów | 45% |
| Wygrane punkty serwisowe | 17 652 | 30 522 punktów serwisowych | 58% |
| Punkty przegrane w returnie | 13 180 | 30 841 punktów returnu | 43% |
| Obronione break pointy | 1768 | 3210 break pointów | 55% |
Wartość to to, co się wydarzyło (asy, wygrane punkty), a liczebność to liczba okazji (gemy serwisowe, rozegrane punkty). Przy sumowaniu sezonów dodaje się jedno i drugie, więc odsetek nigdy nie powstaje ze średniej odsetków.
Więcej w Umpiry · odkrywaj
Najczęstsze pytania · Donna VekicNajczęstsze pytania
Ile mierzy Donna Vekic?
Donna Vekic mierzy 1,79 m.
Ile waży Donna Vekic?
Donna Vekic waży 64 kg, według danych z Wikidata.
Kiedy urodziła się Donna Vekic?
Donna Vekic urodziła się 28 czerwca 1996 i ma 30 lat.
Skąd pochodzi Donna Vekic?
Donna Vekic to Chorwatka.
Czy Donna Vekic jest praworęczna, czy leworęczna?
Donna Vekic jest praworęczna.
Jak gra Donna Vekic na mączce?
Donna Vekic wygrywa 54% meczów na mączce (60–52).
Jak gra Donna Vekic na twardej?
Donna Vekic ma na twardej bilans 220–198 (53% zwycięstw).
Jak gra Donna Vekic na trawie?
Donna Vekic: bilans na trawie to 63–41, czyli 61% zwycięstw.