
Arantxa Rus: ranking, terminarz i statystyki
Arantxa Rus to Holenderka, zawodowa tenisistka, urodzona 13 grudnia 1990. Rus występuje w cyklu WTA i jest leworęczna. Mierzy 1,80 m i waży 65 kg. Rus ma na koncie 1 tytuł w głównym cyklu (gra pojedyncza). W gronie tenisistek WTA (powyżej 35 lat) Rus zajmuje nr 9. Rus: najlepszy bilans na mączce (52%, 131–119); na twardej — 42%, 92–127, na trawie — 33%, 17–34.
Ta strona zbiera kalendarz meczów (Arantxa Rus), ostatnie wyniki, aktualną formę i bilans na poszczególnych nawierzchniach. Każdy mecz prowadzi do bezpośrednich pojedynków (H2H) i zapowiedzi, a wyniki są aktualizowane na żywo w trakcie gry.
Aktualna forma
Sezon 20262026Rus przegrywa 3 mecze z rzędu
Rus wygrywa 13 z ostatnich 30 pierwszych setów
Rus wygrywa 6 z 11 setów decydujących
Rus wygrywa 55% meczów na mączce
Oceny i mocne strony
Oceny Umpiry · aktualizowane codziennieJak radzi sobie w kluczowych momentach, na podstawie 375 meczów z naszych danych. Metodologia
Wyniki według nawierzchniNawierzchnie
Sezon 2026Ostatnie 12 miesięcyKarieraWyraźnie najlepiej na twardej: 2 porażki w 5 meczach w sezonie 2026.
Wyraźnie najlepiej na twardej: 3 porażki w 7 meczach w ostatnich 12 miesiącach.
Wyraźnie najlepiej na mączce: 119 porażek w 250 meczach w karierze.
Ranking i prognoza
Ranking WTA · nie EloWTA · nie EloOstatnie wyniki
Ostatnie 5Poza teraźniejszością · rywale i karieraPoza teraźniejszością
Rywale
Najwięcej pojedynkówRywale z największą liczbą pojedynków. Bilans to zwycięstwa i porażki (Rus) we wszystkich meczach, które mamy, bez kwalifikacji.
Sezon
Bieżący sezonWyniki
Rozkład sezonu
2026 · według rangi turnieju, nawierzchni, rywala i setów2026Kariera
Przegląd kariery
Tytuły i finały
5 finałów · 1 tytuł · 4 przegrane1 finał w głównym cyklu: 1 wygrany i 0 przegranych. Pogrupowane według rangi, jaką turniej miał w roku finału.
Więcej statystyk kariery
Serwis i return w karierze
Sumy bezwzględne z 525 zarejestrowanych meczów. Na zielono: Rus; na szaro: ta sama statystyka rywali.
Asy serwisowe
| Rus | 1793 |
|---|---|
| Rywale | 1471 |
Podwójne błędy serwisowe
| Rus | 3331 |
|---|---|
| Rywale | 3205 |
Pierwszy serwis w korcie
| Rus | 69% 43 860 / 63 741 |
|---|---|
| Rywale | 64% 40 562 / 63 565 |
Punkty wygrane po pierwszym serwisie
| Rus | 62% 27 174 / 43 860 |
|---|---|
| Rywale | 60% 24 412 / 40 562 |
Wykorzystane break pointy
| Rus | 48% 3812 / 8019 |
|---|---|
| Rywale | 44% 3249 / 7388 |
Obronione break pointy
| Rus | 56% 4139 / 7388 |
|---|---|
| Rywale | 52% 4207 / 8019 |
Punkty wygrane po 1. serwisie w sezonie
| Sezon | Rus | Rywale |
|---|---|---|
| 2026 | 60% | 59% |
| 2025 | 59% | 60% |
| 2024 | 62% | 62% |
| 2023 | 65% | 61% |
| 2022 | 62% | 59% |
| 2021 | 61% | 59% |
| 2020 | 63% | 61% |
| 2019 | 61% | 56% |
| 2018 | 65% | 61% |
| 2017 | 66% | 62% |
| 2016 | 66% | 59% |
| 2014 | 66% | 64% |
| 2013 | 58% | 66% |
| 2012 | 56% | 63% |
| 2011 | 56% | 63% |
| 2010 | 54% | 62% |
| 2009 | 63% | 70% |
| 2008 | 62% | 68% |
| Kariera | 62% | 60% |
Wyliczone sezon po sezonie ze statystyk meczowych, którymi dysponujemy. Karty powyżej to sumy z całej kariery od dostawcy danych, więc obie liczby mogą różnić się o kilka dziesiątych punktu procentowego. Pomijamy sezony z mniej niż trzema zarejestrowanymi meczami.
Bilans kariery według rangi turnieju
| Ranga | Z–P | % zwycięstw | Tytuły |
|---|---|---|---|
| Grand Slam | 17–37 | 31% | 0 |
| WTA 1000 | 6–24 | 20% | 0 |
| WTA 500 | 5–17 | 23% | 0 |
| WTA 250 | 29–38 | 43% | 1 |
| Pozostałe turnieje cyklu | 44–65 | 40% | — |
| Cykl główny | 101–181 | 36% | 13 |
| Challenger | 42–33 | 56% | 0 |
| ITF / Futures | 357–137 | 72% | 12 |
Mecze rangi Challenger i ITF są szare i nie wchodzą do sumy głównego cyklu.
Rozkład sezonu
Zwycięstwa i porażki w sezonie według osiągniętej rundy, nawierzchni, rangi turnieju i rankingu rywala.
Sezon 2026 · 18–24 · 43% zwycięstw · 42 mecze
Rozegrana runda
| Kwalifikacje | 7–6 (54%) |
|---|---|
| 1/64 finału | 0–1 (0%) |
| 1/16 finału | 9–11 (45%) |
| 1/8 finału | 5–4 (56%) |
| Półfinał | 0–1 (0%) |
Nawierzchnia
| Twarda | 7–6 (54%) |
|---|---|
| Twarda (hala) | 1–2 (33%) |
| Mączka | 10–15 (40%) |
| Trawa | 0–1 (0%) |
Ranga turnieju
| Grand Slam | 3–4 (43%) |
|---|---|
| Cykl główny | 2–1 (67%) |
| Challenger | 13–19 (41%) |
Runda oznacza rundę, w której rozegrano dany mecz, a nie szczebel do pokonania: w drabince na 32 wchodzi się od razu do rundy 32, a rozgrywki drużynowe (United Cup, Puchar Davisa) nie mają drabinki, więc mają własny wiersz. Przedziały rankingu liczą ranking rywala w dniu meczu i są skumulowane: top 100 obejmuje top 10.
Bilans według nawierzchni i sezonu
Każda komórka to sezon na jednej nawierzchni: liczba to bilans zwycięstw i porażek, a kolor to odsetek zwycięstw. Dywan liczy się jako twarda w hali.
| Sezon | Twarda | Mączka | Trawa | Hala | Razem |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 10–7 | 10–15 | 0–1 | 1–2 | 21–25 |
| 2025 | 11–12 | 28–20 | 0–2 | 0–3 | 39–37 |
| 2024 | 14–14 | 19–13 | 2–5 | 2–1 | 37–33 |
| 2023 | 10–10 | 43–8 | 1–1 | 3–3 | 57–22 |
| 2022 | 9–10 | 29–17 | 1–2 | 7–4 | 46–33 |
| 2021 | 5–9 | 33–11 | 0–2 | 1–1 | 39–23 |
| 2020 | 13–8 | 4–6 | · | 6–3 | 23–17 |
| 2019 | 15–7 | 54–13 | 3–3 | 6–3 | 78–26 |
| 2018 | 14–11 | 14–9 | 2–4 | 15–9 | 45–33 |
| 2017 | 10–8 | 15–9 | 2–2 | 4–3 | 31–22 |
| 2016 | 10–2 | 30–17 | · | 17–3 | 57–22 |
| 2015 | 3–6 | 31–20 | · | 2–3 | 36–29 |
| 2014 | 4–6 | 22–17 | 1–2 | 1–3 | 28–28 |
| 2013 | 4–7 | 29–15 | 0–2 | 1–1 | 34–25 |
| 2012 | 7–13 | 17–9 | 3–2 | 0–2 | 27–26 |
| 2011 | 20–12 | 13–8 | 3–2 | 4–2 | 40–24 |
| 2010 | 5–6 | 22–12 | 1–2 | 8–7 | 36–27 |
| 2009 | 6–9 | 20–11 | 0–1 | 9–4 | 35–25 |
| 2008 | 9–4 | 17–5 | 0–1 | 7–1 | 33–11 |
| 2007 | 5–3 | 12–1 | 0–1 | · | 17–5 |
| 2006 | · | 4–2 | · | · | 4–2 |
| 2005 | · | 1–1 | · | · | 1–1 |
| Kariera | 184–164 53% | 467–239 66% | 19–35 35% | 94–58 62% | 764–496 61% |
Bilans w turnieju
Każda rozegrana edycja: rok, najlepsza osiągnięta runda, zwycięstwa i porażki. Od najnowszej do najstarszej.
Roland Garros · Edycje: 16 · Bilans: 19–17 · Tytuły: 0
Strona turnieju →| Rok | Najlepsza runda | Z | P |
|---|---|---|---|
| 2026 | Ćwierćfinał | 0 | 1 |
| 2025 | 1/32 finału | 1 | 1 |
| 2024 | 1/32 finału | 1 | 1 |
| 2023 | 1/64 finału | 3 | 1 |
| 2022 | 1/64 finału | 0 | 1 |
| 2021 | 1/64 finału | 0 | 1 |
| 2020 | 1/64 finału | 0 | 1 |
| 2019 | Q128 | 0 | 1 |
| 2018 | 1/64 finału | 2 | 2 |
| 2017 | Q32 | 2 | 1 |
| 2014 | Q64 | 1 | 1 |
| 2013 | 1/64 finału | 0 | 1 |
| 2012 | 1/8 finału | 3 | 1 |
| 2011 | 1/16 finału | 2 | 1 |
| 2010 | Q64 | 1 | 1 |
| 2009 | 1/32 finału | 3 | 1 |
Statystyki sezonu
Każda statystyka jest zapisana jako para wartość–liczebność, więc sezony można sumować, a odsetek to zawsze wartość ÷ liczebność.
2015–2026 · 189 zsumowanych meczów w okresie
| Statystyka | Wartość | Liczebność | Odsetek |
|---|---|---|---|
| Asy serwisowe | 397 | 2028 gemów serwisowych | 0,2 na gem |
| Podwójne błędy serwisowe | 668 | 2028 gemów serwisowych | 0,3 na gem |
| Pierwszy serwis w korcie | 9240 | 13 420 punktów serwisowych | 69% |
| Punkty wygrane po pierwszym serwisie | 5614 | 9240 pierwszych serwisów w korcie | 61% |
| Punkty wygrane po drugim serwisie | 1864 | 4184 drugich serwisów | 45% |
| Wygrane punkty serwisowe | 7478 | 13 424 punktów serwisowych | 56% |
| Punkty przegrane w returnie | 5532 | 13 269 punktów returnu | 42% |
| Obronione break pointy | 902 | 1628 break pointów | 55% |
Wartość to to, co się wydarzyło (asy, wygrane punkty), a liczebność to liczba okazji (gemy serwisowe, rozegrane punkty). Przy sumowaniu sezonów dodaje się jedno i drugie, więc odsetek nigdy nie powstaje ze średniej odsetków.
Więcej w Umpiry · odkrywaj
Najczęstsze pytania · Arantxa RusNajczęstsze pytania
Ile mierzy Arantxa Rus?
Arantxa Rus mierzy 1,80 m.
Ile waży Arantxa Rus?
Arantxa Rus waży 65 kg, według danych z Wikidata.
Kiedy urodziła się Arantxa Rus?
Arantxa Rus urodziła się 13 grudnia 1990 i ma 35 lat.
Skąd pochodzi Arantxa Rus?
Arantxa Rus to Holenderka.
Czy Arantxa Rus jest praworęczna, czy leworęczna?
Arantxa Rus jest leworęczna.
Jak gra Arantxa Rus na mączce?
Arantxa Rus: bilans na mączce to 131–119, czyli 52% zwycięstw.
Jak gra Arantxa Rus na twardej?
Arantxa Rus wygrywa 42% meczów na twardej (92–127).
Jak gra Arantxa Rus na trawie?
Arantxa Rus ma na trawie bilans 17–34 (33% zwycięstw).