
Yoshihito Nishioka: ranking, terminarz i statystyki
Yoshihito Nishioka to Japończyk, zawodowy tenisista, urodzony 27 września 1995. Nishioka występuje w cyklu ATP i jest leworęczny. Mierzy 1,70 m i waży 64 kg. Nishioka ma na koncie 3 tytuły w głównym cyklu (gra pojedyncza). Najwyższe miejsce w rankingu gry pojedynczej w karierze: nr 24 na świecie (2023). W gronie tenisistów ATP (powyżej 30 lat) Nishioka zajmuje nr 46. Nishioka ma na twardej bilans 299–193 (61%), lepszy niż na mączce (47%) i na trawie (38%).
Ta strona zbiera kalendarz meczów (Yoshihito Nishioka), ostatnie wyniki, aktualną formę i bilans na poszczególnych nawierzchniach. Każdy mecz prowadzi do bezpośrednich pojedynków (H2H) i zapowiedzi, a wyniki są aktualizowane na żywo w trakcie gry.
Aktualna forma
Sezon 20262026Nishioka wygrywa 18 z ostatnich 30 pierwszych setów
Nishioka wygrywa 4 z 9 setów decydujących
Nishioka wygrywa 56% meczów na twardej
Nishioka wygrywa 3 z ostatnich 10 meczów
Oceny i mocne strony
Oceny Umpiry · aktualizowane codziennieJak radzi sobie w kluczowych momentach, na podstawie 412 meczów z naszych danych. Metodologia
Wyniki według nawierzchniNawierzchnie
Sezon 2026Ostatnie 12 miesięcyKariera · 2014 – dziśWiększość meczów w sezonie 2026 rozegrano na twardej: 2–6.
Większość meczów w ostatnich 12 miesiącach rozegrano na twardej: 14–8.
Wyraźnie najlepiej na twardej: 193 porażki w 492 meczach w karierze.
Ranking i prognoza
Ranking ATP · nie EloATP · nie EloOstatnie wyniki
Ostatnie 5Poza teraźniejszością · rywale i karieraPoza teraźniejszością
Rywale
Najwięcej pojedynkówRywale z największą liczbą pojedynków. Bilans to zwycięstwa i porażki (Nishioka) we wszystkich meczach, które mamy, bez kwalifikacji.
Sezon
Bieżący sezonWyniki
Rozkład sezonu
2026 · według rangi turnieju, nawierzchni, rywala i setów2026Kariera · 2014 – dziś
Przegląd kariery
2014 – dziśTytuły i finały
15 finałów · 11 tytułów · 4 przegrane6 finałów w głównym cyklu: 3 wygrane i 3 przegrane. Pogrupowane według rangi, jaką turniej miał w roku finału.
Więcej statystyk kariery
Serwis i return w karierze
Sumy bezwzględne z 633 zarejestrowanych meczów. Na zielono: Nishioka; na szaro: ta sama statystyka rywali.
Asy serwisowe
| Nishioka | 1274 |
|---|---|
| Rywale | 4449 |
Podwójne błędy serwisowe
| Nishioka | 1068 |
|---|---|
| Rywale | 1909 |
Pierwszy serwis w korcie
| Nishioka | 64% 29 604 / 46 338 |
|---|---|
| Rywale | 60% 28 295 / 46 886 |
Punkty wygrane po pierwszym serwisie
| Nishioka | 66% 19 502 / 29 604 |
|---|---|
| Rywale | 70% 19 869 / 28 295 |
Wykorzystane break pointy
| Nishioka | 42% 1956 / 4672 |
|---|---|
| Rywale | 42% 1822 / 4357 |
Obronione break pointy
| Nishioka | 58% 2535 / 4357 |
|---|---|
| Rywale | 58% 2716 / 4672 |
Punkty wygrane po 1. serwisie w sezonie
| Sezon | Nishioka | Rywale |
|---|---|---|
| 2026 | 64% | 71% |
| 2025 | 68% | 74% |
| 2024 | 67% | 73% |
| 2023 | 65% | 73% |
| 2022 | 66% | 71% |
| 2021 | 64% | 73% |
| 2020 | 65% | 70% |
| 2019 | 63% | 69% |
| 2018 | 64% | 68% |
| 2017 | 65% | 71% |
| 2016 | 69% | 68% |
| 2015 | 67% | 69% |
| 2014 | 67% | 69% |
| Kariera | 66% | 70% |
Wyliczone sezon po sezonie ze statystyk meczowych, którymi dysponujemy. Karty powyżej to sumy z całej kariery od dostawcy danych, więc obie liczby mogą różnić się o kilka dziesiątych punktu procentowego. Pomijamy sezony z mniej niż trzema zarejestrowanymi meczami.
Bilans kariery według rangi turnieju
| Ranga | Z–P | % zwycięstw | Tytuły |
|---|---|---|---|
| Grand Slam | 19–38 | 33% | 0 |
| ATP Masters 1000 | 28–38 | 42% | 0 |
| ATP 500 | 18–21 | 46% | 0 |
| ATP 250 | 36–29 | 55% | 2 |
| Pozostałe turnieje cyklu | 43–44 | 49% | — |
| Cykl główny | 144–170 | 46% | 2 |
| Challenger | 118–65 | 64% | 8 |
| ITF / Futures | 53–19 | 74% | 5 |
Mecze rangi Challenger i ITF są szare i nie wchodzą do sumy głównego cyklu.
Rozkład sezonu
Zwycięstwa i porażki w sezonie według osiągniętej rundy, nawierzchni, rangi turnieju i rankingu rywala.
Sezon 2026 · 1–5 · 17% zwycięstw · 6 meczów
Rozegrana runda
| Kwalifikacje | 2–4 (33%) |
|---|---|
| 1/16 finału | 0–1 (0%) |
| Rozgrywki drużynowe | 0–1 (0%) |
Nawierzchnia
| Twarda | 1–4 (20%) |
|---|---|
| Twarda (hala) | 0–1 (0%) |
Ranga turnieju
| Grand Slam | 1–1 (50%) |
|---|---|
| Cykl główny | 0–2 (0%) |
| Challenger | 0–1 (0%) |
| Rozgrywki drużynowe | 0–1 (0%) |
Ranking rywala
| Z top 50 | 0–1 (0%) |
|---|---|
| Z top 100 | 0–1 (0%) |
Runda oznacza rundę, w której rozegrano dany mecz, a nie szczebel do pokonania: w drabince na 32 wchodzi się od razu do rundy 32, a rozgrywki drużynowe (United Cup, Puchar Davisa) nie mają drabinki, więc mają własny wiersz. Przedziały rankingu liczą ranking rywala w dniu meczu i są skumulowane: top 100 obejmuje top 10.
Bilans według nawierzchni i sezonu
Każda komórka to sezon na jednej nawierzchni: liczba to bilans zwycięstw i porażek, a kolor to odsetek zwycięstw. Dywan liczy się jako twarda w hali.
| Sezon | Twarda | Mączka | Trawa | Hala | Razem |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 1–3 | · | · | 0–1 | 1–4 |
| 2025 | 16–14 | 0–2 | 0–4 | 10–2 | 26–22 |
| 2024 | 17–15 | 6–7 | 5–2 | 1–0 | 29–24 |
| 2023 | 14–15 | 5–4 | 0–1 | 4–1 | 23–21 |
| 2022 | 25–13 | 2–5 | 0–1 | 17–6 | 44–25 |
| 2021 | 5–11 | 8–7 | 1–3 | 5–5 | 19–26 |
| 2020 | 10–6 | 2–4 | · | 4–3 | 16–13 |
| 2019 | 20–13 | 4–6 | 0–1 | 6–4 | 30–24 |
| 2018 | 32–14 | 5–4 | 0–2 | 3–3 | 40–23 |
| 2017 | 13–7 | · | · | 1–3 | 14–10 |
| 2016 | 32–16 | 3–4 | 3–3 | 14–4 | 52–27 |
| 2015 | 26–17 | 8–6 | 4–3 | 8–2 | 46–28 |
| 2014 | 17–9 | 34–10 | · | 5–5 | 56–24 |
| 2013 | 21–9 | 15–3 | · | 0–1 | 36–13 |
| 2012 | 6–3 | 7–7 | · | · | 13–10 |
| 2011 | 0–1 | 5–2 | · | · | 5–3 |
| Kariera | 255–166 61% | 104–71 59% | 13–20 39% | 78–40 66% | 450–297 60% |
Bilans w turnieju
Każda rozegrana edycja: rok, najlepsza osiągnięta runda, zwycięstwa i porażki. Od najnowszej do najstarszej.
Australian Open · Edycje: 12 · Bilans: 11–12 · Tytuły: 0
Strona turnieju →| Rok | Najlepsza runda | Z | P |
|---|---|---|---|
| 2026 | Q64 | 1 | 1 |
| 2025 | 1/32 finału | 1 | 1 |
| 2024 | 1/64 finału | 0 | 1 |
| 2023 | 1/8 finału | 3 | 1 |
| 2022 | 1/64 finału | 0 | 1 |
| 2021 | 1/64 finału | 0 | 1 |
| 2020 | 1/16 finału | 2 | 1 |
| 2019 | 1/32 finału | 1 | 1 |
| 2018 | 1/32 finału | 1 | 1 |
| 2017 | 1/32 finału | 1 | 1 |
| 2016 | 1/64 finału | 0 | 1 |
| 2015 | Q64 | 1 | 1 |
Statystyki sezonu
Każda statystyka jest zapisana jako para wartość–liczebność, więc sezony można sumować, a odsetek to zawsze wartość ÷ liczebność.
2015–2025 · 303 zsumowane mecze w okresie
| Statystyka | Wartość | Liczebność | Odsetek |
|---|---|---|---|
| Asy serwisowe | 614 | 3736 gemów serwisowych | 0,2 na gem |
| Podwójne błędy serwisowe | 505 | 3736 gemów serwisowych | 0,1 na gem |
| Pierwszy serwis w korcie | 15 343 | 23 705 punktów serwisowych | 65% |
| Punkty wygrane po pierwszym serwisie | 9945 | 15 343 pierwszych serwisów w korcie | 65% |
| Punkty wygrane po drugim serwisie | 4469 | 8361 drugich serwisów | 53% |
| Wygrane punkty serwisowe | 14 414 | 23 704 punktów serwisowych | 61% |
| Punkty przegrane w returnie | 8612 | 23 458 punktów returnu | 37% |
| Obronione break pointy | 1342 | 2302 break pointów | 58% |
Wartość to to, co się wydarzyło (asy, wygrane punkty), a liczebność to liczba okazji (gemy serwisowe, rozegrane punkty). Przy sumowaniu sezonów dodaje się jedno i drugie, więc odsetek nigdy nie powstaje ze średniej odsetków.
Więcej w Umpiry · odkrywaj
Najczęstsze pytania · Yoshihito NishiokaNajczęstsze pytania
Ile mierzy Yoshihito Nishioka?
Yoshihito Nishioka mierzy 1,70 m.
Ile waży Yoshihito Nishioka?
Yoshihito Nishioka waży 64 kg, według danych z Wikidata.
Kiedy urodził się Yoshihito Nishioka?
Yoshihito Nishioka urodził się 27 września 1995 i ma 31 lat.
Skąd pochodzi Yoshihito Nishioka?
Yoshihito Nishioka to Japończyk.
Czy Yoshihito Nishioka jest praworęczny, czy leworęczny?
Yoshihito Nishioka jest leworęczny.
Kto jest trenerem: Yoshihito Nishioka?
Yoshihito Nishioka — trener: Keisuke Numajiri.
Jak gra Yoshihito Nishioka na mączce?
Yoshihito Nishioka ma na mączce bilans 51–57 (47% zwycięstw).
Jak gra Yoshihito Nishioka na twardej?
Yoshihito Nishioka: bilans na twardej to 299–193, czyli 61% zwycięstw.
Jak gra Yoshihito Nishioka na trawie?
Yoshihito Nishioka wygrywa 38% meczów na trawie (12–20).