
Qiang Wang: ranking, terminarz i statystyki
Qiang Wang gra w zawodowy tenis (kraj: Chiny); data urodzenia: 14 stycznia 1992. Wang gra prawą ręką. Mierzy 1,72 m. Wang ma na koncie 3 tytuły w głównym cyklu (gra pojedyncza). Wang: bilans na twardej jest lepszy (59%, 171–121) niż na mączce (51%, 34–33).
Ta strona zbiera kalendarz meczów (Qiang Wang), ostatnie wyniki, aktualną formę i bilans na poszczególnych nawierzchniach. Każdy mecz prowadzi do bezpośrednich pojedynków (H2H) i zapowiedzi, a wyniki są aktualizowane na żywo w trakcie gry.
Aktualna forma
Sezon 20262026Wang wygrywa 16 z ostatnich 30 pierwszych setów
Wang wygrywa 5 z 9 setów decydujących
Wang wygrywa 60% meczów na twardej
Oceny i mocne strony
Oceny Umpiry · aktualizowane codziennieJak radzi sobie w kluczowych momentach, na podstawie 301 meczów z naszych danych. Metodologia
Wyniki według nawierzchniNawierzchnie
KarieraZbliżony odsetek zwycięstw w karierze: twarda 59%, mączka 51%.
Ostatnie wyniki
Ostatnie 5Poza teraźniejszością · rywale i karieraPoza teraźniejszością
Rywale
Najwięcej pojedynkówRywale z największą liczbą pojedynków. Bilans to zwycięstwa i porażki (Wang) we wszystkich meczach, które mamy, bez kwalifikacji.
Sezon
Zakończony sezonWyniki
Rozkład sezonu
2024 · według rangi turnieju, nawierzchni i setów2024Kariera
Przegląd kariery
Tytuły i finały
8 finałów · 4 tytuły · 4 przegrane6 finałów w głównym cyklu: 3 wygrane i 3 przegrane. Pogrupowane według rangi, jaką turniej miał w roku finału.
Więcej statystyk kariery
Serwis i return w karierze
Sumy bezwzględne z 377 zarejestrowanych meczów. Na zielono: Wang; na szaro: ta sama statystyka rywali.
Asy serwisowe
| Wang | 1077 |
|---|---|
| Rywale | 538 |
Podwójne błędy serwisowe
| Wang | 997 |
|---|---|
| Rywale | 1548 |
Pierwszy serwis w korcie
| Wang | 63% 18 169 / 29 059 |
|---|---|
| Rywale | 63% 18 666 / 29 698 |
Punkty wygrane po pierwszym serwisie
| Wang | 63% 11 484 / 18 169 |
|---|---|
| Rywale | 61% 11 314 / 18 666 |
Wykorzystane break pointy
| Wang | 47% 1755 / 3715 |
|---|---|
| Rywale | 46% 1476 / 3237 |
Obronione break pointy
| Wang | 54% 1761 / 3237 |
|---|---|
| Rywale | 53% 1960 / 3715 |
Punkty wygrane po 1. serwisie w sezonie
| Sezon | Wang | Rywale |
|---|---|---|
| 2024 | 64% | 63% |
| 2022 | 63% | 62% |
| 2021 | 61% | 60% |
| 2020 | 62% | 59% |
| 2019 | 63% | 61% |
| 2018 | 65% | 60% |
| 2017 | 63% | 59% |
| 2016 | 63% | 61% |
| 2015 | 60% | 66% |
| 2014 | 64% | 59% |
| 2012 | 53% | 68% |
| Kariera | 63% | 61% |
Wyliczone sezon po sezonie ze statystyk meczowych, którymi dysponujemy. Karty powyżej to sumy z całej kariery od dostawcy danych, więc obie liczby mogą różnić się o kilka dziesiątych punktu procentowego. Pomijamy sezony z mniej niż trzema zarejestrowanymi meczami.
Bilans kariery według rangi turnieju
| Ranga | Z–P | % zwycięstw | Tytuły |
|---|---|---|---|
| Grand Slam | 26–29 | 47% | 0 |
| ATP Masters 1000 | 1–4 | 20% | 0 |
| ATP 500 | 4–6 | 40% | 0 |
| ATP 250 | 4–1 | 80% | 0 |
| Pozostałe turnieje cyklu | 42–25 | 63% | — |
| Cykl główny | 77–65 | 54% | 0 |
| Challenger | 27–12 | 69% | 0 |
| ITF / Futures | 150–80 | 65% | 3 |
Mecze rangi Challenger i ITF są szare i nie wchodzą do sumy głównego cyklu.
Rozkład sezonu
Zwycięstwa i porażki w sezonie według osiągniętej rundy, nawierzchni, rangi turnieju i rankingu rywala.
Sezon 2025 · 0–3 · 0% zwycięstw · 3 mecze
Rozegrana runda
| Kwalifikacje | 0–1 (0%) |
|---|---|
| 1/16 finału | 0–2 (0%) |
Nawierzchnia
| Twarda | 0–2 (0%) |
|---|---|
| Twarda (hala) | 0–1 (0%) |
Ranga turnieju
| Challenger | 0–3 (0%) |
|---|
Runda oznacza rundę, w której rozegrano dany mecz, a nie szczebel do pokonania: w drabince na 32 wchodzi się od razu do rundy 32, a rozgrywki drużynowe (United Cup, Puchar Davisa) nie mają drabinki, więc mają własny wiersz. Przedziały rankingu liczą ranking rywala w dniu meczu i są skumulowane: top 100 obejmuje top 10.
Bilans według nawierzchni i sezonu
Każda komórka to sezon na jednej nawierzchni: liczba to bilans zwycięstw i porażek, a kolor to odsetek zwycięstw. Dywan liczy się jako twarda w hali.
| Sezon | Twarda | Mączka | Trawa | Hala | Razem |
|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0–2 | · | · | 0–1 | 0–3 |
| 2024 | 17–11 | · | 0–1 | · | 17–12 |
| 2022 | 22–12 | 5–4 | 2–4 | · | 29–20 |
| 2021 | 4–9 | 6–5 | · | · | 10–14 |
| 2020 | 11–6 | · | · | · | 11–6 |
| 2019 | 17–12 | 4–6 | 3–2 | · | 24–20 |
| 2018 | 35–16 | 6–6 | 0–1 | · | 41–23 |
| 2017 | 24–15 | 9–5 | 1–1 | · | 34–21 |
| 2016 | 40–18 | 1–2 | 0–1 | · | 41–21 |
| 2015 | 32–22 | 3–3 | 4–4 | · | 39–29 |
| 2014 | 32–11 | · | 6–1 | 4–2 | 42–14 |
| 2013 | 18–13 | 0–1 | · | 4–3 | 22–17 |
| 2012 | 31–11 | 0–2 | 5–3 | 0–4 | 36–20 |
| 2011 | 15–14 | · | 0–1 | 12–7 | 27–22 |
| 2010 | 6–7 | · | · | 19–11 | 25–18 |
| 2009 | 5–5 | 0–1 | · | 6–7 | 11–13 |
| 2008 | 2–4 | 1–1 | · | 3–5 | 6–10 |
| 2007 | 2–6 | · | · | · | 2–6 |
| 2006 | 1–2 | · | · | · | 1–2 |
| Kariera | 314–196 62% | 35–36 49% | 21–19 53% | 48–40 55% | 418–291 59% |
Bilans w turnieju
Każda rozegrana edycja: rok, najlepsza osiągnięta runda, zwycięstwa i porażki. Od najnowszej do najstarszej.
US Open · Edycje: 9 · Bilans: 13–9 · Tytuły: 0
Strona turnieju →| Rok | Najlepsza runda | Z | P |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1/64 finału | 0 | 1 |
| 2022 | Q64 | 1 | 1 |
| 2019 | Ćwierćfinał | 4 | 1 |
| 2018 | 1/16 finału | 2 | 1 |
| 2017 | 1/64 finału | 0 | 1 |
| 2016 | 1/32 finału | 1 | 1 |
| 2015 | 1/32 finału | 1 | 1 |
| 2014 | 1/32 finału | 4 | 1 |
| 2011 | Q128 | 0 | 1 |
Statystyki sezonu
Każda statystyka jest zapisana jako para wartość–liczebność, więc sezony można sumować, a odsetek to zawsze wartość ÷ liczebność.
2013–2024 · 254 zsumowane mecze w okresie
| Statystyka | Wartość | Liczebność | Odsetek |
|---|---|---|---|
| Asy serwisowe | 604 | 2704 gemów serwisowych | 0,2 na gem |
| Podwójne błędy serwisowe | 565 | 2704 gemów serwisowych | 0,2 na gem |
| Pierwszy serwis w korcie | 10 899 | 17 481 punktów serwisowych | 62% |
| Punkty wygrane po pierwszym serwisie | 6793 | 10 899 pierwszych serwisów w korcie | 62% |
| Punkty wygrane po drugim serwisie | 3107 | 6576 drugich serwisów | 47% |
| Wygrane punkty serwisowe | 9900 | 17 475 punktów serwisowych | 57% |
| Punkty przegrane w returnie | 7930 | 17 916 punktów returnu | 44% |
| Obronione break pointy | 1116 | 2051 break pointów | 54% |
Wartość to to, co się wydarzyło (asy, wygrane punkty), a liczebność to liczba okazji (gemy serwisowe, rozegrane punkty). Przy sumowaniu sezonów dodaje się jedno i drugie, więc odsetek nigdy nie powstaje ze średniej odsetków.
Więcej w Umpiry · odkrywaj
Więcej tenisistów: Chiny
Wszystkie →Najczęstsze pytania · Qiang WangNajczęstsze pytania
Ile mierzy Qiang Wang?
Qiang Wang mierzy 1,72 m.
Jaka jest data urodzenia: Qiang Wang?
Qiang Wang: data urodzenia 14 stycznia 1992, wiek: 34 lata.
Skąd pochodzi Qiang Wang?
Qiang Wang: kraj — Chiny.
Którą ręką gra Qiang Wang?
Qiang Wang gra prawą ręką.
Jak gra Qiang Wang na mączce?
Qiang Wang: bilans na mączce to 34–33, czyli 51% zwycięstw.
Jak gra Qiang Wang na twardej?
Qiang Wang wygrywa 59% meczów na twardej (171–121).